Hlavná stránka ŠKOLA ROZVRH ŠTÚDIUM a LEGISLATÍVA FOTO SPRÁVY o VVČ ČASOPIS UZLÍK A INÉ EMAIL KONTAKT
Navigácia
 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

 • ROZDÁVALI SME RADOSŤ...

  Dávať a nečakať dar. Taký je hlavný zmysel sviatku svätého Mikuláša, biskupa, ktorý pripadá na 6.decembra.

  Svätý Mikuláš navštívil aj Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb v Dolnom Kubíne...

  V piatok 7. decembra zavítal svätý Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelmi a čertíkom medzi seniorov, aby im spríjemnil predvianočné obdobie. Žiaci z II. A zaspievali seniorom vianočné koledy. Táto milá a dlho očakávaná návšteva všetkým priniesla dobrú náladu a sladké dobroty. Niektorí seniori si radi zaspievali, a tak sme si spoločne pripomenuli čas blížiacich sa Vianoc.

  Mgr. Ľudmila Michalicová a žiaci z II.A

   

   

 • 2. MIESTO V SLOVENSKEJ REPUBLIKE

  Najväčšie športové ocenenie pre seba aj pre našu školu vybojovala Emma Naništová z 3. B, ktorá 23. 11. 2018 v Košiciach vo váhovej kategórii do 60 kg v celoslovenskej súťaži "Silná ruka stredoškolákov 2018" získala nádherné 2. miesto!!! Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy!

  Emma Naništová býva v malej hornooravskej dedinke, ktorá sa volá Breza. Vo voľnom čase rada cestuje a objavuje krásy Slovenska, počúva hudbu a rada sa zapája do všetkých športových akcií, ako je beh, volejbal, futbal a florbal. Športu sa začala venovať od prvého ročníka základnej školy, kde sa pár rokov venovala biatlonu. Na Základnej škole v Breze sa tiež zúčastňovala súťaží, v ktorých získala ocenenie najlepší športovec školy, či už to bolo v kolektívnych hrách alebo samostatných disciplínach. Tešíme sa na ďalšie úspechy a ešte raz BLAHOŽELÁME!!!

    

 • MIKULÁŠSKY TURNAJ - 1. miesto

   

  7.11. sme sa zúčastnili Mikulášskeho turnaja vo futbale dievčat na Gymnáziu P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Našimi súperkami boli dievčatá z Gymnázia P. O. H. a OA v Dolnom Kubíne. Chceli sme si zahrať a o výhru nám nešlo. Ako pred každým našim zápasom sme boli v strese, ako to celé dopadne. A napokon sme odišli s výhrou :-) Oba zápasy sme hrali za sebou. Po prvom zápase naša nervozita trošku opadla. Svojím výkonom sme prekvapili nielen ostatných, ale aj seba. Zo všetkých zápasov bola vyhlásená aj najlepšia strelkyňa a bola ňou naša Lenka. Bola tam výborná atmosféra, aj keď náš stres to nepotlačilo. Na úvod nás všetkých privítali maturanti otváracím mikulášskym tancom. Mikuláš nám podaroval balíčky a nakoniec sa nám prihovoril sám pán riaditeľ, ktorý tento 12. ročník otvoril spoločným odrátavaním.  Laura Plevjáková, 2. A

   

   

   

   

    

 • MIKULÁŠ PRIŠIEL AJ DO NEMOCNICE

  Či ste zdraví alebo chorí, Mikuláš si vás vždy nájde :-) Žiaci 3. B pod vedením Mgr. Aleny Majdišovej, a samozrejme, Mikuláša, anjelikov a čertov rozdávali radosť, skoré uzdravenie, povzbudenie a sladkosti na všetkých oddeleniach Nemocnice L. N. Jégého v Dolnom Kubíne. Neverili by ste, koľko radosti všetci spolu zažili. Veď najkrajšia je radosť tá, ktorú rozdávame druhým...  !!!

 • BOLI STE DOBRÍ?

   

  „Boli ste dobrí? Poslúchali ste?“ pýtal sa Mikuláš, anjeli, a dokonca aj čerti! Tí boli smutní, že nemajú koho potrestať, ale napokon sa radovali, smiali a šantili spolu s anjelmi. Každého obdarovali, spoločne si zaspievali a navštívili aj zborovňu a riaditeľňu... 😊

    

 • Deň otvorených dverí 11.12.2018

  Deň otvorených dverí 11.12.2018
 • BEST IN ENGLISH 2018

  30.11.2018 sa 15 žiakov našej školy zúčastnilo medzinárodnej súťaže Best in English. V tejto súťaži sa hodnotí jednotlivec, škola a krajina. V rámci našej školy sa umiestnili: 1. Kliačiková, Simona, 3.A – 69b 2. Troupová, Martina, 4.A – 68,5b 3. Matúšková, Nina, 3.B – 48,5b 4. Grofčíková, Miriam, 3.A – 44b 5. Šeligová Martina, 4.B – 42b 6. Babinská, Eva, 4.B – 41,5b 7. Pienčáková, Natália, 4.B – 40b 8. Žufová, Nikola, 2.A – 37,5b 9. Sochuľáková. Simona, 2.B – 32b 10. Šangalová, Rebeka, 4.B – 30,5b 11. Pjentek, Karol, 2.A, Košarišťanová, Petra, 4.A – 30b 12. Fúzaková, Mária, 3.A – 28,5b 13. Pátereková, Renáta, 4.B -27,5b Žiačke Kláre Papajíkovej z 2.B vypovedal počítač, a tak nemohla súťaž ukončiť, Výsledky v rámci škôl a krajín budeme vedieť neskôr. Maximálny počet bodov bol 120. Súťaž na našej škole organizovala Mgr. Eva Hanková a Mgr. Tatiana Olbertová. 

    

 • SVETOVÝ DEŇ BOJA PROTI AIDS

  1. december –  Svetový deň boja proti AIDS

  AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Práve tento deň vyvrcholí dvanásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, do ktorej sa zapojila aj naša škola.

  Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými chorobou AIDS . 1.decembra si ľudia na celom svete pripínajú červenú stužku, aby tak vyjadrili svoj postoj k HIV/AIDS. Pripnutím červenej stužky aj študenti našej školy podporili túto kampaň. Dievčatá z II.A -  M.Sochuľáková, J.Pantoková, N.Žuffová a S.Benčeková mali možnosť zúčastniť sa stretnutia konaného pri príležitosti vyvrcholenia dvanásteho ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky, ktorú v rámci rozvojového projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2018, organizuje Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline. Programom stretnutia  boli odborné prednášky na tému HIV/AIDS, obchodovanie s ľuďmi a o pomoci pre chorých na AIDS . Mgr. Tatiana Olbertová

   

   

 • ABSOLÚTNY TALENT = Zlatica Kubicová

  ABSOLÚTNY TALENT = Zlatica Kubicová

  FOTO TALENT

   

  23. novembra 2018 sa konal už 7. ročník celoškolskej súťaže Talent SZŠ, ktorá je zároveň prehliadkou talentovaných a tvorivých študentov školy. Súťažilo sa v rôznych kategóriách: spev, tanec, hra na hudobný nástroj, recitácia, vlastná tvorba (poézia, próza, reflexia), umelecká fotografia, kresby/maľby, dramatická a filmová tvorba, šport, ručné práce. Tento ročník obohatil svojím úžasným vystúpením líder skupiny Oravia Tomáš Ďaďo, prezentovali sa aj profesori a na záver vystúpil študent Martin Toman, ktorý už zo školských lavíc zdravotníckej školy vykročil k profesionálnym  umeleckým hviezdam. Riaditeľ školy Mgr. Alojz Šutý ocenil aj študentov, ktorí boli úspešní v celoškolských súťažiach alebo v reprezentácii školy. Na Talentoch bolo 40 vystúpení, medzi nimi boli jednotlivci, skupiny aj celé kolektívy tried.  Absolútnym víťazom Talent SZŠ 2018 sa stala Zlatica Kubicová z 1. A.

  Víťazi v kategóriách

  • tvorivá činnosť  Iveta Baleková IV.B
  • výtvarná činnosť Klára Joňáková I.A
  • šport Viliam Pečarka I.B
  • spev Júlia Kolenčíková, Lenka Beňušová II.B , II.A
  • tanec Jana Pantoková II.A
  • divadlo IV.B
  • film IV.B
  • prednes Paula Chudjáková III.A
  • vlastná tvorba Barbora Laceková II.B
  • hra na hudobný nástroj Angelika Majdová I.A
  • fotografia Veronika Komperdová IV.B
  • absolútny víťaz Zlatica Kubicová I.A
 • INFORMATICKÁ SÚŤAŽ iBOBOR

   

  15. 11. 2018 sa zúčastnilo 22 žiakov našej školy informatickej súťaže iBobor v kategórii Juniori (žiaci 1. a 2. ročníka stredných škôl a gymnázií). Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. 

  Najlepšie výsledky zo SZŠ Dolný Kubín dosiahli žiačky:

  1.       Hucíková Dominika, 2. B

  2.       Červeňová Veronika, 2. B

  3.       Hurťáková Mária, 2. B

  K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť. Ing. Milan Britvík, PhD.

   

   

 • OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

   

  14. novembra 2018 sa na škole konala Olympiáda v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa jej 15 študentov našej školy. Porota v zložení Mgr. Evy Hankovej a Mgr. Tatiany Olbertovej hodnotila písomný aj ústny prejav. Olympiáda obsahovala gramatickú časť,  čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, role-play a opis obrázku. Na 3. mieste sa umiestnila Simona Kliačiková z 3. A, na 2. mieste Petra Košarišťanová zo 4. A a  1. miesto si aj tento rok obhájila naša najlepšia angličtinárka MARTINA TROUPOVÁ zo 4. A! Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole!!!

 • PRIVÍTALI SME HO CHLEBOM A SOĽOU

  Úžasnú vyučovaciu hodinu občianskej náuky zažili študenti 2. B triedy 21. 11. 2018. Vďaka koordinátorke dobrovoľníctva Mgr. Kataríne Bedrichovej a vedeniu školy mohli spoznať charizmatického dobrovoľníka Philippa Sedova z Jaroslavle, s ktorým diskutovali o Rusku, jeho histórii, prírode, zaujímavostiach, spoločenských aj politických osobnostiach, porovnávali ústavy obidvoch krajín aj politický systém...  A to všetko v príjemnej atmosfére s pohostením a pitím čaju, ktoré sa začalo pravým slovanským privítaním... Nechýbali ani výborné oravské korbáčiky, za ktoré sme vďační Andrei Chudjákovej a jej mamine.   Philipp Sedov prišiel na Slovensko ako dobrovoľník na jeden rok, aktuálne je tu 3 mesiac. Má vyštudovanú politológiu a spolu s ďalšími mladými dobrovoľníkmi pôsobí na stredných aj základných školách. Bližšie informácie je možné získať v kancelárii OA na 4. poschodí, kde sídli dobrovoľnícka organizácia. Konkrétne Philipp vedie na OA konverzácie v ruskom jazyku. FB: Mladiinfo Dolný Kubín.

   

   

 • VEĽKÉ POĎAKOVANIE!

  O tom, že zdravotníčky a zdravotníci z našej školy sú aj výborní športovci, sme sa už presvedčili veľakrát. Dnes sa tešíme spolu s nimi, že môžu súťažiť a svoje športové kvality dokazovať v nových športových dresoch. Za tieto úžasné dve sady nových dresov patrí veľké poďakovanie firme TOMSPORT a iniciatíve rodiča z našej školy. Ešte raz ĎAKUJEME!!!

   

   

 • 3. MIESTO VO FLORBALE

  Naše dievčenské florbalové družstvo po víťazstve v okresnom kole, postúpilo na región do Trstenej, kde sa 14.11.2018 stretli s oveľa silnejšími súpermi, ako tomu bolo na okrese. Dievčatá podľahli náročným súperom zo Slanickej osady 1:6 a z Gymnázia v Trstenej 1:10. Všetci zúčastnení podali maximálne výkony a prežili niečo, čo sa dá slovami len ťažko opísať, zážitky, ktoré ostanú v našich srdciach po celý život.Veľká vďaka... PaedDr. Matúš Takáč

   

   

   

 • POSTÚPILI SME DO CELOŠTÁTNEHO KOLA!

   

  Silná ruka stredných škôl 2018

   

  Aj v tomto roku pokračuje celoslovenská súťaž "Silná ruka stredných škôl" pre všetkých stredoškolákov do 18 rokov. Silná ruka našich zdravotníkov pod dozorom Mgr. Jany Povalovej si 9.11.2018 z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne odniesla krásne medaily. Súťaž prebiehala v pohodovom športovom duchu. V piatich kategóriách sa stretli žiaci z OA, Gymnázia P.O.H., SOŠ obchodu a služieb a SZŠ. Išlo o 24. ročník súťaže „Silná ruka stredoškolákov“. V kategórii dievčat do 60 kg získala 1. miesto  Emma Naništová z 3.B. Dievčatá nad 60 kg:  3. miesto - Lucia Pjonteková, 2.B. Chlapci  do 70 kg: 2. miesto Karol Pjentek,  2. A. Chlapci  nad 80 kg: 3. miesto Michal Steinocher, 2.B. Srdečne blahoželáme!!! Ostatní účastníci: Nikola Cilečková, 3.B, Andrea Belkotiaková, 2.B, Michal Kočička, 2.B. Zo školských kôl postupujú do oblastného kola dvaja najlepší súťažiaci z každej kategórie. Celoslovenské kolo bude pokračovať v Košiciach 23.11.2018, do ktorého všetci štyria umiestnení postupujú. Držíme palce!!! (jp)

 • ZO ŠKOLSKÝCH LAVÍC KU HVIEZDAM

  Zo školských lavíc ku hviezdam kráča všestranný talent našej školy MARTIN TOMAN zo 4. A. Od detstva ide za svojím snom a zdokonaľuje sa. V minulosti recitoval na Hviezdoslavovom Kubíne, a dokonca hrával aj hokej. Dnes je známy ako spevák, herec, režisér, scenárista... Hrá na cimbale, husliach, basgitare aj na klávesoch. Komponuje vlastnú hudbu, filmy, muzikály... Má za sebou úspešné projekty: ROZPRÁVKA O 12 MESIAČIKOCH (rozhlasová hra) 2014, DETEKTÍV BIN 1, 2, 3, 4 (filmy) 2014-2018, MUZIKÁL MOJŽIŠ (postava Árona) 2017, MUZIKÁL NA SKLE MAĽOVANÉ (postava Jánošíka) 2016- 2017, ROCKOVÁ OPERA, MUZIKÁL JESUS CHRIST SUPERSTAR (postava Judáša Iškariotského) 2015-2019, LEN TAK ZĽAHKA - Bibiana Ondrejková, Martin Toman (CD, koncerty) od roku 2018. Ako herca a speváka ho môžete stretnúť na Oravskom hrade i v Mládežníckom zbore v Dolnom Kubíne alebo pozrieť na YouTube. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie projekty a stretnutia!!! A čo o Martinovi povedala Bibiana Ondrejková? Kliknite na odkaz a dozviete sa.

  https://www.cas.sk/clanok/760088/bibiana-ondrejkova-je-same-prekvapenie-po-zoznameni-s-talentovanym-mladikom-ma-odvazne-plany-video/?fbclid=IwAR2ebHEdiJnP8IMbo1yzyscj5_tAHGmNdhU-KEnRmOOYdIPyU5UCwCcpyk4


   

    

 • OCENENÁ SV. GORAZDOM

  V dnešnom uponáhľanom svete často počúvame slová: „Vytráca sa ľudskosť... Nepoznajú slušnosť... Vládne chamtivosť a závisť... Nemáme čas...“ Ale aj napriek tomu sú medzi nami ľudia, ktorí uprednostňujú dobro, lásku, poznajú súcit, empatiu a nehľadia na čas, keď pomáhajú druhým. Medzi takýchto ľudí patrí aj žiačka našej školy NATÁLIA SMOLKOVÁ z 3. B, ktorú naša škola nominovala na celoštátne ocenenie Pamätný list svätého Gorazda. 7. novembra 2018 jej toto ocenenie v Dolnom Kubíne slávnostne odovzdala  ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Ocenenie získala za výborné študijné výsledky, nezištnú pomoc, opateru a skvalitňovanie života chorým ľuďom.  Natálka Smolková je veľmi skromná, má veľkú charizmu a citlivé srdce, ktoré vníma bolesť a utrpenie druhých. Neváha pomôcť, obetovať sa, prispôsobiť... Len aby urobila aj trpiacim ľuďom svet krajší. Medzi jej záujmy patrí pomoc ľuďom. Je vzorom pre študentov stredných zdravotníckych škôl. Srdečne blahoželáme k oceneniu a prajeme jej len to najlepšie v živote!!! Z jej ocenenia sa rovnako tešia aj členovia rodiny, riaditeľ školy Mgr. Alojz Šutý, triedna učiteľka Mgr. Alena Majdišová, ktorí boli prítomní na slávnostnej ceremónii, a veľkú radosť máme aj my ostatní. Ešte raz srdečne blahoželáme!!! (Viac sa dočítate v novom čísle časopisu Uzlík.)                             

    

 • NEBUĎ OTROK DROG!

  Milí študenti,

  Tlačová agentúra Slovenskej republiky s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR si Vám dovoľuje pripomenúť spustenie v poradí piateho ročníka projektu Nebuď otrok drog, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy. Hlavnou aktivitou projektu je vedomostný online kvíz spojený s možnosťou získania vecných cien. Cieľom projektu je podporiť aktivity zamerané na predchádzanie užívaniu návykových látok a informovať o rizikách s tým spojených. Všetky informácie o súťaži nájdete na stránke www.nebudotrokdrog.sk alebo sa informujte u koordinátorky pre prevenciu Mgr. T. Olbertovej, ktorá sa teší na spoluprácu. 

   

   

    

 • ZLATÝ MIKROFÓN ŽSK

   

   V tvrdej konkurencii Žilinského samosprávneho kraja vyhrala Natália Laššáková z 2. A 1. miesto v moderátorskej súťaži Sárova Bystrica. Pod vedením Mgr. Petry Karcolovej a za spoluúčasti Laury Plevjákovej z 2. A, ktorá bola jej respondentkou v jednej súťažnej disciplíne, tak postúpila do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať v Banskej Bystrici. Svojím talentom a kultivovaným vystupovaním si získala aj srdce  poroty, ktorá nešetrila slovami chvály. Srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu našej školy!     

    

strana: