• Jesenná zbierka šatstva pre spoločnosť Pomocný anjel

• Dňa 10. novembra 2016 naša škola odovzdala v rámci vyhlásenej jesennej zbierky bez finančného ohodnotenia 220 kg obnoseného použitého šatstva pre  slovenskú neziskovú organizáciu Pomocný anjel, do ktorej sa zapojili prevažne zamestnanci našej školy.

Ide o pomoc  najmä  pre organizácie, sociálne  zariadenia,  napr: nemocnice, domovy dôchodcov, detské domovy, doliečovacie ústavy, ale aj pre rodiny, či  jednotlivcov – bezdomovcov alebo sociálne slabších občanov.  Zároveň  slúži táto akcia aj na zachovanie čistoty životného prostredia a úspory energie okrem poskytnutia   pomoci tým,  ktorí to najviac potrebujú.

Organizácia Pomocný anjel spolupracuje s charitatívnymi organizáciami na  Slovensku,   napr: Charita svätého Krištofa- Martin,  Dom Charitas Sv. Františka z Assisi - Trstená, Diecézna Charita - Žilina.

Doteraz sa našej škole podarilo vyzbierať  spoločnými silami zamestnancov i žiakov už 1380 kg. Neustále však vyzývame našich žiakov i zamestnacov školy, aby pokračovali v zbere šatstva.

Zbiera sa: dámske, pánske, detské letné i zimné oblečenie, posteľné obliečky, uteráky, záclony, závesy, prestieradlá, metrový textil, deky, paplóny, periny, podhlavníky, tkané koberce.

Nezbierajú sa hračky, obuv, matrace, domáce potreby a veľmi znečistené veci.

Nepotrebným šatstvom a textíliami môžeme pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú a zároveň šetriť aj životné prostredie.