• Enviromentálna stránka Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne

• Naša škola je zapojená od februára 2011 do školského recyklačného programu Recyklohry. Program riadi spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili. Projekt s názvom „RECYKLOHRY“ je školský recyklačný program, ktorý si kladie za cieľ systematické zapájanie témy správneho nakladania s odpadmi, triedenia a následnej recyklácie vyradených elektrozariadení do výučby v školských zariadeniach na Slovensku tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie. Školy zapojené do tohto projektu sú za splnenie úloh, napr. zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré organizátor projektu zadáva, odmeňované bodmi, ktoré v špeciálnom internetovom obchode môžu vymieňať za zaujímavé odmeny z pripraveného katalógu. V ponuke katalógu odmien sú školské pomôcky, športové a výtvarné potreby, spoločenské hry, encyklopédie, ale tiež drobná elektronika. Každý žiak môže do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče. Žiaci vďaka umiestneniu špeciálnych nádob priamo na školách získavajú praktickú skúsenosť so správnym zatriedením vyradeného elektrospotrebiča.

Zároveň sa od apríla 2013 žiaci aj zamestnanci školy  zapojili aj do zberu obnoseného šatstva pre neziskovú organizáciu Pomocný anjel, n.o. a už sa nám podarilo vyzbierať a odviezť spolu 2250 kg šatstva, ktoré môže poslúžiť ľuďom, ktorí ho potrebujú.

Učitelia, žiaci, personál školy sa snažia triediť odpady  - papier, plasty, elektrozariadenia, batérie, žiarivky, žiarovky,  použité šatstvo s uverejnením  informácií o význame triedenia a recyklácie odpadov.

Separované odpadové materiály využívajú vyučujúce v rámci vyučovania predmetu psychológia, pedagogika  a komunikácia – cvičenia alebo krúžkov (Mosty k deťom a rodine, Tvorivé dielničky) na zhotovenie učebných pomôcok, hračiek, sviatočných pozdravov a  výzdobu priestorov školy.