• ZAUJÍMAVÉ EXKURZIE
   • ADELI Medical Center v Piešťanoch
   • Výučba PRVEJ POMOCI
   • ČASOPIS UZLÍK
   • Priateľstvo, nadšenie, tvorivosť, spolupráca, poznanie, ciele, radosť...
    Nájdete nás aj na Facebooku.
     • EXKURZIA V UNIVERZITNEJ NEMOCNICI MARTIN

      Dňa 16.3. sme sa zúčastnili exkurzie UNM v Martine pod vedením Mgr. I. Žufkovej a Mgr. M. Turčinovej. Exkurziu sme začali návštevou nemocničnej lekárne. Boli sme zasvätený do tajov skladovania liečiv, ich miešania, predaja, objednávania a predovšetkým do náplne práce ošetrovateľov lekárne. Personál lekárne bol veľmi prívetivý a vedúca lekárne PharmDr. E. Gruzmanová nám ukázala všetky zákutia lekárne. V jednej miestnosti sme mali pocit, že sme sa ocitli v pekárni, kde sa miesi cesto na výborný chlieb, ale boli sme rýchlo vyvedení z omylu a upozornení, že masa v nádobách je masť, ktorú laboranti miešajú pre pacientov. Z príjemného prostredia lekárne sme sa presunuli na oddelenie liečebnej výživy a stravovania. Prekvapil nás nový tabletový systém moderného stravovania pacienta. V našich očiach bolo badať malé svetielko závisti, že naše pracoviská touto novinkou nedisponujú. Tabletový syst

     • SVETOVÝ DEŇ VODY

      Viete, že na tabuľku čokolády sa spotrebuje až 3400 l vody? Že najväčším zdrojom pitnej vody sú oceány? A prečo je vlastne more slané, keď sa doň vlievajú sladkovodné rieky?Tieto a ďalšie zaujímavosti o vode sa dozviete už 22. marca u nás v škole. Pozývame vás spoločne osláviť SVETOVÝ DEŇ VODY, ktorá je zdrojom života pre nás všetkých. Čakajú na vás fascinujúce prezentácie a súťažné aktivity, ktoré vás prenesú do sveta vody a prírody.Teší sa na vás Mgr. Lenka Vavrečanová, Mgr. Lívia Záhorová a Mgr. Petra Karcolová.

     • DEŇ ZDRAVIA

      Dňa 16.3. 2023 žiačky 4.B opäť zavítali medzi seniorov do Klubu dôchodcov Istebné. Naše šikovné maturantky spríjemnili dopoludnie starším ľuďom, merali krvný tlak, hladinu krvného cukru, cholesterol, saturáciu kyslíka, hodnotili BMI index, edukovali seniorov ako si správne umývať a dezinfikovať ruky. Členovia klubu dôchodcov sa mohli zapojiť do rôznych aktivít na precvičenie mozgu. Vysoká účasť, skvelé výsledky a dobrá nálada prispeli k spokojnosti na oboch stranách.

     • EXKURZIA NA ODELENÍ OAIM TRSTENÁ

      V pondelok 13.03.2023 sme navštívili Anesteziologicko-resuscitačné oddelenie v Hornooravskej nemocnici Trstená. Ďakujeme pani primárke MUDr. Horanovej za zaujímavú vstupnú prezentáciu oddelenia a vedúcej sestre Mgr. Maslaňákovej za výstižný výklad ošetrovateľskej starostlivosti. Tiež p. učiteľkám Žufkovej a Snovákovej za sprostredkovanie exkurzie.

     • EXKURZIA NA FRO

      Dňa 10.3. 2023 sme sa zúčastnili exkurzie v Hornooravskej nemocnici Trstená na oddelení rehabilitácie. Toto oddelenie sa venuje komplexnej rehabilitácií detí a dospelých s pohybovými, neurologickými, ortopedickými, poúrazovými a inými komplikáciami, po nádorových ochoreniach, reumatických, degeneratívnych ochoreniach a dlhodobo chorých nasledujúcimi metódami ako sú: Liečebná telesná výchova, Fyzikálna terapia, Magnetoterapia, Ultrazvuková terapia, Hydrogalvan, Teploliečba, Vodoliečba Masáže, Prístrojová lymfodrenáž HKK a DKK. Ďakujeme pani učiteľkám PhDr. Ivete Košarišťanovej a Mgr. Daniele Janoľovej a personálu, hlavne Mgr. Janke Jantošikovej za ochotu a veľmi krásnu náučnú exkurziu.

    • VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI
     • VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

      Dňa 9.3. 2023 sa žiaci tretích, štvrtých ročníkov a externého štúdia zúčastnili Valentínskej kvapky krvi na HTO DoNsP v Dolnom Kubíne. Veľmi sa tešíme, že medzi žiakmi pribúda čoraz viac prvodarcov krvi. Ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodli darovať kúsok seba......

      Daruj krv, zachrániš život.......

     • BURZA OBLEČENIA

      Každý z nás má určite v šatníku oblečenie, ktoré už nenosí, ale stále je vo veľmi dobrom stave a môže ho nosiť niekto iný. Máte jedinečnú šancu toto oblečenie predať a kúpiť si niečo nové. Stačí, ak sa pohrabete vo svojich skriniach alebo v skriniach svojich súrodencov či rodičov a 29. -30. marca toto oblečenie prinesiete do školy. Porozmýšľajte nad cenou, za ktorú ho chcete predať a za peniaze, ktoré zarobíte, si môžete kúpiť niečo nové od ostatných žiakov. Do predaja môžete ponúknuť aj doplnky alebo topánky. Už teraz sa na našu spoluprácu počas burzy tešíme!

     • OKRESNÉ KOLO SŠ VO VOLEJBALE

      Okresné kolo SŠ vo volejbale mix Dňa 7.3.2023 sme sa zúčastnili turnaja vo volejbale zmiešaných družstiev na pôde Gymnáziá P.O.H. v Dolnom Kubíne. Vo veľmi silnej konkurencii sme zabojovali v poslednom zápase a obsadili tretie miesto, začo patrí veľká vďaka nášmu tímu. Do budúcnosti prajem športovcom pevnú vôľu pracovať na svojich cieľoch.

     • EXKURZIA V TRANSPLANTAČNOM CENTRE UNM

      Dňa 7.3.2023 sme sa zúčastnili plánovanej exkurzie v UNM, ktorou nás sprevádzali pracovníci Transplantačného centra. Hneď na úvod nás privítala vedúca sestra Mgr. Mária Kolomazníková, MPH.

      Svojou prítomnosťou nás poctil prednosta Kliniky všeobecnej, viscerálnej a transplantačnej chirurgie doc. MUDr. Juraj Miklušica, PhD., CETC, ktorý zdôraznil ľudský rozmer a dôležitosť darcovstva. Klinika, ktorú vedie, je hlavným chirurgickým pracoviskom na severnom Slovensku, zameraným na chirurgickú starostlivosť v oblasti transplantačnej chirurgie, konkrétne transplantáciu obličiek. V roku 2022 sa na klinike zrealizovala prvá transplantácia Langerhansových ostrovčekov pankreasu na Slovensku.

     • LYŽIARSKY A SNOWBOARDOVÝ VÝCVIK

      Dňa 13.2.-17.2. sme sa zúčastnili lyžiarskeho a snowbordového výcviku na Kubínskej holi. Kubínska hoľa je veľmi známym lyžiarskym strediskom najmä pre svoje krásne okolie, ktoré je možné obdivovať počas lyžovania. My sme dostali túto možnosť. Prvý deň sme si boli požičať výstroj potrebnú na lyžovanie a rozdelili sme sa do skupín. Počas tohto dňa sme si obnovili naše lyžiarske a snowboardingové schopnosti. Všetky ostatné dni nám počasie prialo vďaka čomu sme mali krásny ranný výhľad z vrcholovky Kubínskej hole. Všetci sme si tento týždeň nesmierne užili, aj keď sme prišli so svalovicou, čo je len potvrdením, že sme si naozaj veľmi dobre zalyžovali. Všetci sme si vytvorili krásne zážitky so spolužiakmi na celý život, na ktoré budeme spomínať ako na jedny z najlepších zo strednej školy. Mne, a určite aj mnohým z nás bolo veľmi smutno, že sa lyžiarsky výcvik skončil. Ďakujeme za túto možn

     • SVET KNÍH

      Pri príležitosti Mesiaca knihy redakcia Uzlík vyhlasuje literárno-výtvarnú súťaž „Svet kníh“. Súťaž je určená študentom 1. – 3. ročníka. Tvojou úlohou je prečítať knihu, napísať jej stručnú recenziu a výtvarne ju dotvoriť. Svoje práce prineste po prázdninách (6. 3. 2023 – 8. 3. 2023) do redakcie časopisu Uzlík. Najlepšie z nich budú odmenené a vystavené v priestoroch školy.

     • ZAPOJ SA DO EKOOLYMPIÁDY!

      Ekoolympiáda je online vedomostná súťaž v oblasti environmentálnej výchovy. Hra je pre všetkých študentov bezplatná. Stačí si len stiahnuť aplikáciu, zaregistrovať sa, trénovať a následne skúsiť ostrú hru:) Tento rok nájdete v hre témy: voda, pôda, oceán, odpad a klimatická zmena.

      1.3. 2023 sa otvára zaregistrovaným študentom Ekotrenažér, v ktorom si môžu svoje vedomosti otestovať a pripraviť sa na súťažné kolá, ktoré budú 23. marca (prvý a druhý ročník) a 24. marca (druhý a tretí ročník).

    • VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI
     • VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

      Stredná zdravotnícka škola Dolný Kubín organizuje na mesiac marec „VALENTÍNSKU KVAPKU KRVI“ v priestoroch školy nielen pre našich žiakov, ale aj pre širokú verejnosť.

      Termín bude zverejnený na základe počtu prihlásených darcov krvi. Vítaní sú aj prvodarcovia.

      Darca krvi musí spĺňať všetky podmienky na darovanie krvi.

     • EXKURZIA NA HEMODIALYZAČNOM STREDISKU

      Dňa 20.2.2023 sme navštívili Hemodialyzačné stredisko v DONsP Dolný Kubín. Vedúca sestra Mgr. Blanka Javoreková nám pripravila veľmi zaujímavú prezentáciu tohto špecializovaného pracoviska ako aj samotnej hemodialýzy. Ide o postup, pri ktorom sa krv pacienta čistí mimotelovo pomocou špeciálneho filtra – dialyzátora, alebo umelej obličky. Krv sa z tela pacienta odvádza do dialyzačného prístroja, kde sa zbaví odpadových látok a nadbytočnej vody. Potom sa krv dostáva späť do cievneho riečiska a vracia sa pacientovi do obehu.
      Na dialyzačnom stredisku sme boli svedkami príjemnej priateľskej atmosféry medzi pacientami a personálom, keďže pacienti dochádzajú na procedúru trikrát týždenne často dlhé roky. Je tam o nich vďaka obetavým zdravotníckym pracovníkom a moderným prístrojom výborne postarané a aj napriek ochoreniu je im umožnené žiť kvalitný život.

      R. Baňasová, I.V

     • SILNÁ RUKA

      Dnes 17.2. pokračovala súťaž Silná ruka základných a stredných škôl 2023 oblasť stredného Slovenska, ktorá sa tento rok konala v Revúcej. Dievčatá Sára Pukajová v kategórii do 60kg a Monika Lavorová v kategórii nad 60kg obsadili 1. miesto a tak sa obidve kvalifikovali na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční tento rok v Dolnom Kubíne. Všetci držíme dievčatám palce.

     • EXKURZIA V REZIDENCII NESTOR

      Dňa 16.2. sme sa žiaci 4.B pod dohľadom profesorky Mgr.Evy Chomistekovej zúčastnili exkurzie do Rezidencie Nestor v Zázrivej. Počas exkurzie sme sa dozvedeli o procedúrach a liečebných aktivitách, ako je ergoterapia (terapia prácou), ktoré klienti využívajú. Sme veľmi radi, že sme mali príležitosť obhliadnuť si toto zariadenie a možno sa tu niektorí z nás o niekoľko rokov vrátia ale už ako zamestnanci.

     • SÚ DROGY NAOZAJ NEBEZPEČNÉ?

      V dňoch 7.2. a 9.2.2023 sa študenti prvých a druhých ročníkov v rámci drogovej prevencie zúčastnili prednášky s názvom „Sú drogy naozaj nebezpečné?“

      Prednášku spojenú s workshopom si pre nás pripravili študenti Strednej priemyselnej školy informačných technológií Ignáca Gessaya v Tvrdošíne, za pomoci školskej psychologičky Mgr. Lucie Letašiovej.

     • SILNÁ RUKA

      Dňa 8.2.2023 sme sa zúčastnili súťaže Silná ruka základných a stredných škôl v Námestove, kde sa tento rok konalo oblastné kolo súťaže. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Sára Pukajová, Monika Lavorová, Natália Horemužová a Lucia Spišiaková. Vo veľmi kvalitnej konkurencii nakoniec obsadili prvé miesto do 60kg Sára Pukajová a nad 60kg Monika Lavorová. Víťazkám gratulujeme a želáme veľa úspechov na stredoslovenskej oblasti súťaže v pretláčaní pravou rukou.

     • EXKURZIA NA OAIM

      Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne sa dňa 7. februára 2023 stalo odbornou a formačnou platformou pre poslucháčov prvého ročníka externého štúdia na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne. Úvodný exkurz o danom oddelení, jeho organizácii, fungovaní, kompetenciách, realizovaných špecializovaných výkonoch, ako aj o jeho personálnom obsadení, kapacitách a materiálno-technickom vybavení nám sprostredkovala vedúca sestra oddelenia, pani Mgr. Oľga Pilková.

     • TRIEDIME AJ BIOODPAD

      Veľké množstvo odpadu, ktorý tvoríme, je biologicky rozložiteľný odpad, ktorý nepatrí do koša na komunálny odpad, ale do hnedých košov na bioodpad. Takéto koše pribudli aj v našej škole. Sú umiestnené na chodbách na každom poschodí. Do koša môžete vkladať šupky z ovocia, zvyšky zeleniny a ovocia, škrupiny z orechov, usadeniny z kávy a čajové vrecúška. Do koša nemôžete vkladať zvyšky desiaty a mäsové produkty. Desiatu, ktorú nezjete, môžete odovzdať pani kuchárke v jedálni.Tešíme sa, že aj naša škola sa stáva stále viac ekologickou :) .

  • Partneri

   • asociácia stredných zdravotníckych škôl SR
   • SLEDUJTE NÁS

   •    

   • ČASOPIS UZLÍK

   • Obrázok 2023-10-21 20:40:35

   • ZRIAĎOVATEĽ

   • DofE

   • Program DofE vám s radosťou sprostredkujeme aj na našej škole.

    V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte:

    Mgr. Margita Snováková, kabinet č. 323 - snovakova@szsdk.sk
    PhDr. Silvia Rovná PhD., zástupkyňa riaditeľa - rovna@szsdk.sk

   • ČASOPIS KAM PO STREDNEJ

   • ORAVSKÁ POMOC

   •  
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje