Hlavná stránka ŠKOLA ROZVRH ŠTÚDIUM a LEGISLATÍVA FOTO SPRÁVY o VVČ ČASOPIS UZLÍK A INÉ EMAIL KONTAKT
Navigácia
 • Najobľúbenejší učiteľ na Slovensku - Zlatý Amos!

  Najobľúbenejší učiteľ na Slovensku - Zlatý Amos!

  Milí študenti. Ak máte chuť a pocit, že na našej škole sa pohybuje učiteľ, ktorý by si zaslúžil ocenenie máte "POVINNOSŤ" vyplniť elektronicky prihlášku na nižšie uvedených linkách a viacerých kategóriách.

  Termín je do 10.2. 2019 !

  Ceny v súťaži:

  Finále moderuje Adela Vinczeová, tvár ankety je Igor Timko.

  www.zlatyamos.sk

  Verím, že dokážete oceniť svojich pedagógov. S pozdravom Mgr. Šutý:-)

 • POSTÚPILA DO KRAJSKÉHO KOLA!

  16. januára 2019 sa na OA v Dolnom Kubíne konalo Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Naša štvrtáčka MARTINKA TROUPOVÁ zo 4. A, pod vedením Mgr. Evy Hankovej, sa umiestnila na krásnom 1. mieste a keďže bola aj úspešnou riešiteľkou, postúpila do krajského kola, ktoré sa uskutoční 13. 2. 2019 v Čadci. Srdečne blahoželáme a držíme palce!!!

    

 • HLASUJ čím skôr!!!

  Ďakujeme za denné hlasovanie - šanca rastie s každým tvojím hlasom.

 • MISS RENETA 2019

  MISS RENETA 2019

  Pred rokmi sa na túto súťaž prihlásila naša žiačka a vyhrala ju! Nie nadarmo sa hovorí, že najkrajšie dievčatá študujú na "zdravotke" ... 

  Dievčatá zo stredných škôl sa môžu aj tento rok prihlásiť na medzinárodnú súťaž študentiek stredných škôl MISS RENETA 2019. Uzávierka prihlášok je 17. januára 2019, casting sa uskutoční 19. januára 2019 v hoteli Dubná Skala v Žiline. 

  Do 17. januára treba poslať elektronický formulár na webovej stránke: www.missreneta.com, kde získate aj ďalšie informácie o súťaži. Dievčatá na základe prihlášky dostanú pokyny k vybranému castingu.

  Všetky termíny castingov MISS RENETA 2019 sú:

  19. 1. 2019 - Žilina, SK
  20. 1. 2019 - Praha, CZ
  26. 1. 2019 - Havířov, CZ

  Finále sa uskutoční 5. apríla 2019 v Havířově.

  Podmienkou účasti na súťaži je navštevovať v školskom roku 2018/2019 strednú školu.

  Kontakty:

  Střední škola, Kapitána Jasioka 50/635,

  Havířov - Prostřední Suchá, PSČ 735 64, Česká republika
  tel.:+420 553 401 731 nebo 553 401 735
  mobil: +420 602 787 785 (hlavní garant soutěže)
  sekretariat@stredniskola-sucha.cz
  www.stredniskola-sucha.cz
  www.missreneta.com

   

 • BOSÁKOVA ŠKOLA 2019

  Dňa 10. 01. 2019 sa na našej škole uskutoční školské kolo II. ROČNÍKA SLOVENSKO-ČESKEJ SÚŤAŽE „BOSÁKOVA ŠKOLA 2019“. Vyhlasovateľom súťaže je Spoločnosť Michala Bosáka, Levočská 77, 080 01  Prešov a Společnost Michala Bosáka, Tatarkova 729/10, 149 00  Praha 4 – Háje. Témou II. ročníka súťaže je pútavá, kreatívna a zaujímavá esej o svojej škole v slovenskom a anglickom jazyku. Odmenou štyrom víťazom bude exkurzia do Európskeho parlamentu v Štrasburgu od europoslanca a predsedu ECPM (European Christian Political Movement) Branislava Škripeka. Mgr. Eva Hanková

    

 • Vianočné a novoročné priania SZŠ

 • VIANOČNÁ BURZA

  Prežívame posledné dni v tomto roku a znova naplno, a intenzívne. Vianočná burza 19. 12. 2018 oživila celú školu! Ďakujeme všetkým, ktorí sa jej aktívne zúčastnili! Voňal punč, medovníky, pukance, tousty, korbáčiky... Množstvo krásnych vecí na predaj, vianočná hudba a príjemná atmosféra pripomínali blížiace sa Vianoce...Ďakujeme!!!

 • VIANOČNÁ BESIEDKA

 • CHRÁNIA PRÍRODU SLOVOM AJ ČINOM

  Školská knižnica pod vedením Mgr. Kataríny Ružičkovej zorganizovala 6. 12. 2018 besedu s populárno-náučnou prezentáciou o ochrane prírody ako mikulášsky darček pre študentov prvého ročníka. Na besedu bola pozvaná Mgr. Renáta Bočkayová, autorka kníh pre deti a mládež, a Mgr. Michal Babnič, pracovník ochrany prírody v Národnom parku Malá Fatra. Obaja vo svojej prezentácii zdôrazňovali nutnosť ochrany prírody  na našej planéte, v národných parkoch aj mimo nich. Študentov zaujali videá aj rozprávanie o migrácii zvierat, o ich čipovaní, fotopasce, o stretnutí s medveďmi a ich správaní... Zaujímavé rozprávanie aj videá z praxe zo života lesnej zveri aj ochranárov prírody boli dopĺňané výzvami mladým ľuďom, aby neboli ľahostajní voči prírode, klimatickým zmenám, voči pasivite spoločnosti pri rozhodovaní medzi prírodou a osobným finančným ziskom... Záleží len od nás, ako bude vyzerať budúcnosť našej planéty, zdravie živočíšnej a rastlinnej ríše i samotného ľudstva...  Ďakujeme školskej knižnici za zaujímavú  besedu a tešíme sa na ďalšie akcie!                         

                  

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  11. decembra 2018 sa konal na našej škole Deň otvorených dverí. Škola plná života, ako sa začal pod týmto krédom nový školský rok, privítala veľké množstvo návštevníkov. Bolo vidieť, že záujem o zdravotnícke povolanie podstatne vzrástol. Veď, čo je dôležitejšie ako zdravie a ľudský život? Ako skvalitniť starostlivosť o pacienta či rodinného príslušníka? Ako podať prvú pomoc?   Na tieto otázky a mnohé ďalšie profesionálne  zodpovedali študenti našej školy. Všade bolo cítiť rodinnú atmosféru, tvorivosť a profesionalitu. Návštevníci mali možnosť nahliadnuť do anatómie ľudského tela, vyskúšať si prvú pomoc, ošetrenie rôznych poranení, kardio-pulmonálnu resuscitáciu aj ďalšie zdravotnícke úkony na interaktívnych modeloch v moderných učebniach. Spoznali tvorivý svet školy, na ktorý sú všetci právom hrdí, rozprával o sebe z každej chodby či triedy, videli počítačové jazykové laboratóriá, športový komplex s telocvičňou, kvalitnú školskú knižnicu s aktuálnymi a atraktívnymi knižnými titulmi, a samozrejme sa zúčastnili otvorených vyučovacích hodín....  Z výskumu výchovnej poradkyne Mgr. Anny Bušovej vyplýva, že 60% žiakov prvých ročníkov si našu školu zvolilo na základe svojich záujmov, 86% žiakov sa v novom kolektíve pomerne rýchlo a dobre adaptovalo – našli si nových priateľov a 70 % prvákov sa vyjadrilo, že škola už po 3 mesiacoch  štúdia splnila ich očakávania... Už teraz sa tešíme na školský rok 2019/ 2020, v ktorom privítame študentov  denného  štúdia v odbore praktická sestra!                                                   

                                                  

 • NAŠU KARIN ČAKAJÚ MAJSTROVSTVÁ SVETA!

  Naša študentka KARIN PIOVARČIOVÁ z 2. B, ktorá je aktívnou športovkyňou už od detstva a jej najväčšou láskou je florbal, bola oficiálne nominovaná na  Majstrovstvá sveta vo florbale junioriek, ktoré sa budú konať v roku 2020 vo Švédsku! Prešla prísnym výberom dievčat z celého Slovenska, ktoré sa venujú florbalu, a ako brankárka bude oporou slovenského tímu v tradičnom florbalovom meste Uppsala. O tomto mieste konania majstrovstiev rozhodlo predstavenstvo IFF na poslednom mítingu, ktorý sa konal 2. septembra 2018 v Helsinkách. Musíme ešte dodať, že medzi ocenenia našej Karin patrí: 3-násobná majsterka Slovenska a 2-násobná vicemajsterka Slovenska! Florbal hrá za FBK Tvrdošín a jej trénerom je Milan Burdeľ. (Viac sa dočítate v časopise Uzlík.) Karin, BLAHOŽELÁME! Je to obrovský úspech v živote športovca!!! 

   

   

 • DOBROVOĽNÍCTVO PRVÁKOV

  Trieda 1. A sa pod vedením Mgr. Margity Snovákovej aktívne zapojila do programu Dobrovoľníctva, ktorého súčasťou je aj naša škola. Pod veselou nôtou s radosťou v srdci rozdávali pesničky a mikulášske darčeky 6. 12. 2018 v Dome sociálnych služieb - Špeciálnej základnej škole v Dolnom Kubíne. Deťom zo školy urobili veľkú radosť a už sa tešia na ďalšie stretnutia!!! 

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

 • ROZDÁVALI SME RADOSŤ...

  Dávať a nečakať dar. Taký je hlavný zmysel sviatku svätého Mikuláša, biskupa, ktorý pripadá na 6.decembra.

  Svätý Mikuláš navštívil aj Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb v Dolnom Kubíne...

  V piatok 7. decembra zavítal svätý Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelmi a čertíkom medzi seniorov, aby im spríjemnil predvianočné obdobie. Žiaci z II. A zaspievali seniorom vianočné koledy. Táto milá a dlho očakávaná návšteva všetkým priniesla dobrú náladu a sladké dobroty. Niektorí seniori si radi zaspievali, a tak sme si spoločne pripomenuli čas blížiacich sa Vianoc.

  Mgr. Ľudmila Michalicová a žiaci z II.A

   

   

 • 2. MIESTO V SLOVENSKEJ REPUBLIKE

  Najväčšie športové ocenenie pre seba aj pre našu školu vybojovala Emma Naništová z 3. B, ktorá 23. 11. 2018 v Košiciach vo váhovej kategórii do 60 kg v celoslovenskej súťaži "Silná ruka stredoškolákov 2018" získala nádherné 2. miesto!!! Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy!

  Emma Naništová býva v malej hornooravskej dedinke, ktorá sa volá Breza. Vo voľnom čase rada cestuje a objavuje krásy Slovenska, počúva hudbu a rada sa zapája do všetkých športových akcií, ako je beh, volejbal, futbal a florbal. Športu sa začala venovať od prvého ročníka základnej školy, kde sa pár rokov venovala biatlonu. Na Základnej škole v Breze sa tiež zúčastňovala súťaží, v ktorých získala ocenenie najlepší športovec školy, či už to bolo v kolektívnych hrách alebo samostatných disciplínach. Tešíme sa na ďalšie úspechy a ešte raz BLAHOŽELÁME!!!

    

 • MIKULÁŠSKY TURNAJ - 1. miesto

   

  7.11. sme sa zúčastnili Mikulášskeho turnaja vo futbale dievčat na Gymnáziu P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Našimi súperkami boli dievčatá z Gymnázia P. O. H. a OA v Dolnom Kubíne. Chceli sme si zahrať a o výhru nám nešlo. Ako pred každým našim zápasom sme boli v strese, ako to celé dopadne. A napokon sme odišli s výhrou :-) Oba zápasy sme hrali za sebou. Po prvom zápase naša nervozita trošku opadla. Svojím výkonom sme prekvapili nielen ostatných, ale aj seba. Zo všetkých zápasov bola vyhlásená aj najlepšia strelkyňa a bola ňou naša Lenka Bombjaková z 2. B. Bola tam výborná atmosféra, aj keď náš stres to nepotlačilo. Na úvod nás všetkých privítali maturanti otváracím mikulášskym tancom. Mikuláš nám podaroval balíčky a nakoniec sa nám prihovoril sám pán riaditeľ, ktorý tento 12. ročník otvoril spoločným odrátavaním.  Laura Plevjáková, 2. A

   

   

   

   

    

 • MIKULÁŠ PRIŠIEL AJ DO NEMOCNICE

  Či ste zdraví alebo chorí, Mikuláš si vás vždy nájde :-) Žiaci 3. B pod vedením Mgr. Aleny Majdišovej, a samozrejme, Mikuláša, anjelikov a čertov rozdávali radosť, skoré uzdravenie, povzbudenie a sladkosti na všetkých oddeleniach Nemocnice L. N. Jégého v Dolnom Kubíne. Neverili by ste, koľko radosti všetci spolu zažili. Veď najkrajšia je radosť tá, ktorú rozdávame druhým...  !!!

 • BOLI STE DOBRÍ?

   

  „Boli ste dobrí? Poslúchali ste?“ pýtal sa Mikuláš, anjeli, a dokonca aj čerti! Tí boli smutní, že nemajú koho potrestať, ale napokon sa radovali, smiali a šantili spolu s anjelmi. Každého obdarovali, spoločne si zaspievali a navštívili aj zborovňu a riaditeľňu... 😊

    

strana: