Hlavná stránka ŠKOLA ROZVRH ŠTÚDIUM a LEGISLATÍVA FOTO SPRÁVY o VVČ ČASOPIS UZLÍK A INÉ EMAIL KONTAKT
Navigácia
 • ZO ŠKOLSKÝCH LAVÍC KU HVIEZDAM

  Zo školských lavíc ku hviezdam kráča všestranný talent našej školy MARTIN TOMAN zo 4. A. Od detstva ide za svojím snom a zdokonaľuje sa. V minulosti recitoval na Hviezdoslavovom Kubíne, a dokonca hrával aj hokej. Dnes je známy ako spevák, herec, režisér, scenárista... Hrá na cimbale, husliach, basgitare aj na klávesoch. Komponuje vlastnú hudbu, filmy, muzikály... Má za sebou úspešné projekty: ROZPRÁVKA O 12 MESIAČIKOCH (rozhlasová hra) 2014, DETEKTÍV BIN 1, 2, 3, 4 (filmy) 2014-2018, MUZIKÁL MOJŽIŠ (postava Árona) 2017, MUZIKÁL NA SKLE MAĽOVANÉ (postava Jánošíka) 2016- 2017, ROCKOVÁ OPERA, MUZIKÁL JESUS CHRIST SUPERSTAR (postava Judáša Iškariotského) 2015-2019, LEN TAK ZĽAHKA - Bibiana Ondrejková, Martin Toman (CD, koncerty) od roku 2018. Ako herca a speváka ho môžete stretnúť na Oravskom hrade i v Mládežníckom zbore v Dolnom Kubíne alebo pozrieť na YouTube. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie projekty a stretnutia!!! A čo o Martinovi povedala Bibiana Ondrejková? Kliknite na odkaz a dozviete sa.

  https://www.cas.sk/clanok/760088/bibiana-ondrejkova-je-same-prekvapenie-po-zoznameni-s-talentovanym-mladikom-ma-odvazne-plany-video/?fbclid=IwAR2ebHEdiJnP8IMbo1yzyscj5_tAHGmNdhU-KEnRmOOYdIPyU5UCwCcpyk4


   

    

 • OCENENÁ SV. GORAZDOM

  V dnešnom uponáhľanom svete často počúvame slová: „Vytráca sa ľudskosť... Nepoznajú slušnosť... Vládne chamtivosť a závisť... Nemáme čas...“ Ale aj napriek tomu sú medzi nami ľudia, ktorí uprednostňujú dobro, lásku, poznajú súcit, empatiu a nehľadia na čas, keď pomáhajú druhým. Medzi takýchto ľudí patrí aj žiačka našej školy NATÁLIA SMOLKOVÁ z 3. B, ktorú naša škola nominovala na celoštátne ocenenie Pamätný list svätého Gorazda. 7. novembra 2018 jej toto ocenenie v Dolnom Kubíne slávnostne odovzdala  ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Ocenenie získala za výborné študijné výsledky, nezištnú pomoc, opateru a skvalitňovanie života chorým ľuďom.  Natálka Smolková je veľmi skromná, má veľkú charizmu a citlivé srdce, ktoré vníma bolesť a utrpenie druhých. Neváha pomôcť, obetovať sa, prispôsobiť... Len aby urobila aj trpiacim ľuďom svet krajší. Medzi jej záujmy patrí pomoc ľuďom. Je vzorom pre študentov stredných zdravotníckych škôl. Srdečne blahoželáme k oceneniu a prajeme jej len to najlepšie v živote!!! Z jej ocenenia sa rovnako tešia aj členovia rodiny, riaditeľ školy Mgr. Alojz Šutý, triedna učiteľka Mgr. Alena Majdišová, ktorí boli prítomní na slávnostnej ceremónii, a veľkú radosť máme aj my ostatní. Ešte raz srdečne blahoželáme!!! (Viac sa dočítate v novom čísle časopisu Uzlík.)                             

    

 • NEBUĎ OTROK DROG!

  Milí študenti,

  Tlačová agentúra Slovenskej republiky s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR si Vám dovoľuje pripomenúť spustenie v poradí piateho ročníka projektu Nebuď otrok drog, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy. Hlavnou aktivitou projektu je vedomostný online kvíz spojený s možnosťou získania vecných cien. Cieľom projektu je podporiť aktivity zamerané na predchádzanie užívaniu návykových látok a informovať o rizikách s tým spojených. Všetky informácie o súťaži nájdete na stránke www.nebudotrokdrog.sk alebo sa informujte u koordinátorky pre prevenciu Mgr. T. Olbertovej, ktorá sa teší na spoluprácu. 

   

   

    

 • ZLATÝ MIKROFÓN ŽSK

   

   V tvrdej konkurencii Žilinského samosprávneho kraja vyhrala Natália Laššáková z 2. A 1. miesto v moderátorskej súťaži Sárova Bystrica. Pod vedením Mgr. Petry Karcolovej a za spoluúčasti Laury Plevjákovej z 2. A, ktorá bola jej respondentkou v jednej súťažnej disciplíne, tak postúpila do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať v Banskej Bystrici. Svojím talentom a kultivovaným vystupovaním si získala aj srdce  poroty, ktorá nešetrila slovami chvály. Srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu našej školy!     

    

 • VYHRALI SME ZLATÝ POHÁR!

  Náš florbalový dievčenský tím získal 18. 10. 2018 v obvodnom kole  zlatý pohár a postup do krajského kola. Srdečne blahoželáme S. Al Hindi, P. Belopotočanovej, L. Bombjakovej, N. Cilečkovej, D. Hrivňákovej, D. Hucíkovej, M. Hurťákovej, L. Pjontekovej, L. Plevjákovej, S. Sochuľákovej, R. Šangalovej a trénerovi PaedDr. M. Takáčovi!

 • SILNÉ RUKY ZDRAVOTNÍKOV!

  Silné ruky našich zdravotníkov pod vedením PaedDr. Matúša Takáča si 10. 10. 2018 z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne odniesli medaily, pohár aj zlatú sošku! Išlo o prvý ročník súťaže "Silná ruka obchodnej akadémie". Výsledky sú viac ako úžasné! V kategórii dievčat do 60kg: 1. miesto - Adela Čajková, 4. A, 2. miesto - Emma Naništová, 3. B,  3. miesto - Nikola Cilečková, 3. B. Dievčatá nad 60kg:  2. miesto - Lucia Pjonteková, 2. B. Chlapci nad 80kg: 3. miesto a pohár - Michal Steinocher, 2. B. Chlapci do 70kg: 1. miesto a zlatú sošku získal Karol Pjentek z 2. A. Srdečne blahoželáme! Ostatní účastníci: Laura Plevjáková, 2. A, Klára Karasová, Rebeka Lašová, 1. A a Kristián Kočička z 2. B. 

 • ÚSPECH NAŠICH MODERÁTORIEK

  Opäť sme postúpili do krajského kola! 

  11. 10. 2018 sa v Tvrdošíne konalo regionálne kolo súťaže Oravský mikrofón 2018, ktorého sa aj tento rok zúčastnili naše žiačky pod vedením Mgr. Petry Karcolovej. Znova sa potvrdilo, že na našej škole študujú veľmi talentovaní budúci zdravotníci. A tak srdečne blahoželáme Natálii Laššákovej z 2. A k 1. miestu a k postupu do krajského kola a Laure Plevjákovej z 2. A k 3. miestu! Držíme palce v krajskom kole, ktoré sa bude konať 24. 10. 2018! 

   

 • NAŠA ŠKOLA V NOVINÁCH

  Milí zdravotníci a priatelia školy,

  ponúkame Vám noviny MY ORAVA, v ktorých prezentujeme našu Školu plnú života a teda aj Vás. Noviny si môžete vyzdvihnúť na vrátnici, v zborovni alebo v redakcii časopisu Uzlík za dobrovoľnú sumu. V stánkoch PNS ich predávajú za 0,90 eur. Prajeme Vám pekné čítanie a hlavne motiváciu do nových aktivít, ktoré nás napĺňajú a posúvajú ďalej.

  S pozdravom RR časopisu Uzlík 

 • KNIHY A JA

   

  Knižné príbehy nám otvárajú svet, ktorého sa môžeme dotknúť srdcom. Rozvíjajú našu osobnosť, fantáziu, slovnú zásobu, pravopis... Každou prečítanou knihou vnútorne rastieme. Stávame sa empatickejšími, múdrejšími a nebojíme sa zvládať ťažké životné situácie, lebo už máme návod... odvahu... vedomosť... kritické myslenie... Už máme svoju knižnú záložku, ktorá sa posúva do ďalšej a ďalšej knihy. Lebo najlepším spisovateľom je samotný život, najkrajším maliarom príroda a najlepším priateľom otvorená kniha. Mgr. Katarína Ružičková vás veľmi rada privíta a usmerní v našej školskej knižnici, ktorá je obohatená o nové tituly. Nezabudnite pritom na akciu „Záložka do knihy spája slovenské školy“, ktorá nám tento rok pripomína sté výročie vzniku Československa a tiež na súťaž „Prečítaj knihu a nakresli/napíš jej recenziu“. Tešíme sa na vaše obohatené názory a kreatívne prejavy aj na hodinách slovenského jazyka a literatúry. Môžete kresliť, písať, rozprávať... Stvárniť všetko, čo vo vás literárny príbeh zanechal a čím vás obohatil. Anne Klimekovej z 1.B sa to podarilo pri najstaršej literárnej pamiatke (Epos o Gilgamešovi), ktorú výtvarne spracovala počas svojej odpovede na tabuli. Odmenená bola nielen známkou, ale aj potleskom celej triedy.  

    

 • ZÁŽITKOVÝM UČENÍM BLIŽŠIE K CHÉMII

   

  Chémia je pre nás zdravotníkov veľmi dôležitá. Je súčasťou každodenného života, biochemických procesov nášho organizmu, nášho úsmevu, šťastia, smútku, stresu,  spánku... Je dôležitá vo farmakológii, potravinách, životnom prostredí... Dokonca aj medziľudské vzťahy majú svoje korene v chémii. Ako ju bližšie spoznať? Zážitkové učenie, "vôňa labáku" a vlastná skúsenosť je najlepšou cestou, ktorou sa vydali aj naši prváci pod vedením Ing. Kataríny Lofajovej.

   

   

 • ZOBER LOPTU, NIE DROGY!

  „Zober loptu, nie drogy!" Týmto mottom sa začala prezentácia (hodinová prednáška) Viviány Pajdučákovej z I. B pre svojich spolužiakov. Akcia sa konala 1. 10. 2018 v rámci týždňa „Dni nádeje 2018“ a bude ďalej pokračovať na hodinách etickej výchovy. Ako škodia drogy ľudskému organizmu? Aký negatívny dopad majú na správanie, myslenie, záujmy a socializáciu mladých ľudí? Ako ničia rodiny a vzťahy v nich? Odpovede na tieto a ďalšie otázky zodpovedala Viviána veľmi zrozumiteľne nielen z pohľadu zdravotného výskumu a faktov, ale aj zo strany dospievajúceho tínedžera, ktorému nie je ľahostajný okolitý svet, medziľudské vzťahy, rodina a skutočné hodnoty, ktoré si často mladí ľudia nesprávne kompenzujú práve drogou. Ďakujeme!

   

   

 • DNI NÁDEJE 2018 - Zapojiť sa môže každý!

    

  V dňoch od 1.10. do 5.10.2018  sa bude konať pod záštitou predsedníčky ŽSK pani Eriky Jurinovej XXIV. ročník celoslovenskej akcie zameranej na sociálno–patologické javy v spoločnosti s názvom  „Dni nádeje 2018“. Zapojiť sa môže každý z nás. Túto akciu svojimi výtvarnými prácami na tému „DROGY? Toto je moja odpoveď!“ podporili aj  žiačky našej školy. Sú to: Andrea Belkotiaková (2. B), Mária Strážovská (1. B), Viviána Pajdučáková (1. B) a Deborah Paliderová (3. B). Ich práce boli poslané do krajskej výtvarnej súťažeˇ, ktorá sa koná pri tejto príležitosti.  Mgr. Tatiana Olbertová 

 • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

  26. septembra sa každoročne oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. Dňa 26. septembra 2018 sa aj naša škola zapojila do Európskeho dňa jazykov. Žiaci všetkých tried prezentovali projekty o  štátoch Európy. Projekty boli veľmi zaujímavé a poučné. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o Holandsku, Švajčiarsku, Poľsku, Francúzsku, Španielsku, Nórsku, Fínsku a Taliansku. Na konci každej prezentácie prebehol kvíz o každej z daných európskych krajín, na ktorý študenti odpovedali.  Študentov táto akcia zaujala a odniesli si z nej nielen nové poznatky, ale aj pekné spomienky. Mgr. Eva Hanková

    

 • ŽIACKA ŠKOLSKÁ RADA 2018/2019

  Etický kódex študenta SZŠ v Dolnom Kubíne

  1. Dodržiavame pravidlá školského poriadku. (Chodíme včas do školy a pripravení na vyučovanie. Prezúvame sa, dbáme na poriadok v triede a v laviciach. Do školy chodíme slušne oblečení a upravení.)

  2. Chránime  majetok školy, nedopúšťame sa krádeže a ničenia školského majetku.

  3. Slobodne a slušne vyjadrujeme svoj názor. Nepoužívame vulgarizmy, nenadávame iným, neskáčeme si do reči. Sme ohľaduplní a tolerantní. Správame sa k sebe úctivo. Vytvárame vzťahy založené na dôvere a porozumení. Vzájomne si pomáhame.

  4. K učiteľom a k ostatným zamestnancom školy sa správame slušne a rešpektujeme ich.

  5. Na vyučovaní nepoužívame mobilné telefóny.

  6. Akceptujeme a pomáhame riešiť problémy svojich spolužiakov. Nikoho nevylučujeme z kolektívu. Nezosmiešňujeme a nediskriminujeme svojich spolužiakov.

  7. Slovami i konaním šírime dobré meno školy. Hrdo a úspešne ju reprezentujeme. Zúčastňujeme sa všetkých školských aktivít.

  8. Na prax chodíme vždy načas. Rešpektujeme práva pacienta. Šírime lásku a porozumenie. Srdečne spolupracujeme s pracovníkmi na oddeleniach.

  9. Uvedomujeme si, že cieľom štúdia nie je len získavanie dobrých známok, ale aj vedomostí a zručností.

  10. K nášmu štúdiu pristupujeme zodpovedne, lebo raz bude od nás závisieť ľudský život!

 • TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA 2018 - Naša županka nám bola vzorom!

  V dňoch od 16. do 22. septembra 2018 sa na Slovensku aj v ŽSK konal Týždeň dobrovoľníctva. Zapojila sa doňho aj predsedníčka ŽSK pani Erika Jurinová s poslancami nášho kraja, a zapojili sme sa aj my. Po čistení okolia nemocnice, ktoré organizovala Mgr. Ľudmila Michalicová, nám nebolo ľahostajné ani okolie školy a Brezovec. Pod vedením PaedDr. Matúša Takáča sme v rámci hodín telesnej a športovej výchovy čistili okolie našej školy, ktorá sa nachádza v blízkosti kopca Brezovec, ako aj samotný Brezovec a jeho okolie. Spolu sme si nasadili rukavice, zobrali vrecia na triedený odpad, a dali sme sa do práce... Nechýbala nám ani dobrá nálada, ktorá nás sprevádzala počas celého týždňa. Akcia sa nám veľmi páčila. Naše heslo bolo: „Pomôžme prírode, aby aj ona mohla pomôcť nám všetkým!“

   

    

    

 • BIELA PASTELKA - Nebuďme slepí, keď vidíme...

  Dňa 21. 9. 2018 sa žiaci 4. A triedy  zúčastnili verejnej zbierky pre nevidiacich a slabozrakých ľudí. Boli sme rozdelení do „družstiev“ po dvoch žiakoch. Každý dostal stanovený počet pasteliek, ktoré mal rozdať za cenu jedného eura. So spolužiakom sme rozmýšľali, ako by sme mohli najviac zaujať ľudí, aby podporili túto zbierku. Tak sme si zobrali gitaru a ústnu harmoniku a išli sme ľudí oslovovať. Aj napriek tomu, že sme sa stretli aj s negatívnymi reakciami, a nebolo ich málo, som veľmi rád, že máme na Slovensku takéto akcie a ľudí, ktorým hendikep druhých a ich problémy nie sú ľahostajné. Žijeme v 21. storočí, v období explózie rozvoja vedy a techniky, IT technológií a umelej inteligencie, tak nezabúdajme na našu základnú – primárnu inteligenciu, a tou je naša ľudskosť! Ďakujem v mene všetkých študentov, že sme sa mohli tejto akcie zúčastniť! Ondrej Valčičák, 4. A

    

 • AJ V ŠPORTE BODUJEME!

  12. septembra 2018 sa v areáli Kuzmínovo v Dolnom Kubíne konalo Okresné kolo  jednotlivcov a družstiev základných a stredných škôl v cezpoľnom behu, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách chlapcov a dievčat.  Každá škola mohla postaviť jedno družstvo, ktoré tvorili traja pretekári. Do poradia družstva sa spočítaval súčet dvoch najlepších pretekárov. Pretekalo sa podľa pravidiel atletiky a bežalo sa po asfaltovom povrchu a povrchu s drobnou kamenistou výplňou. Naši žiaci pod vedením PaedDr. M. Takáča nesklamali. V kategórii družstiev dievčat získali krásne 2. miesto – Zuzana Hýlová, Jana Juráňová, 3. A a Laura Plevjáková, 2. A. V kategórii chlapcov sme obsadili 3. miesto – Marek Kurtulík, 3. A a Ondrej Valčičák, 4.A. Najlepšie z dievčat obstála Laura Plevjáková, ktorá sa umiestnila na 2. mieste. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy!

    

 • POMÁHAME ĽUĎOM AJ PRÍRODE!

  Vyzbierali sme 3,5 vriec odpadu! Kto dokáže viac? Pridáte sa?

  Čistenie okolia Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou L. N. – Jégého v Dolnom Kubíne  

  19. 9. 2018

  Našu dobrovoľnú akciu sme začali s podporou vedenia nemocnice, ktorá nám poskytla potrebné informácie a pomôcky. Zabezpečené sme tak mali potrebné nástroje: hrable, metly, lopaty, ochranné rukavice, vrecia na odpad. Očakávania sme mali rôzne. Nevedeli sme si predstaviť, na aké množstvo odpadu narazíme. Potom už len stačilo rozdeliť sa na mieste do skupiniek. Spolu nás bolo 13 mladých ľudí plných elánu, ktorí sa s chuťou pustili do práce. S výsledkom sme spokojní, máme radosť, že sme sa aj my mohli zapojiť do tejto dobrovoľnej aktivity, a tak skrášliť okolie našej nemocnice. Mgr. Ľudmila Michalicová a kolektív 2. A

  Naša krátka štatistika:

  13 žiakov

  https://lh3.googleusercontent.com/xdHjwK5Msq_t7wJBI9BkwymxhfeGjVWV1Qvt-o-ecAmuok2PusE4eGi8kcQA-wlHi-Rm=s85    

  1,5 hodiny času

  https://lh3.googleusercontent.com/JzR1ss-NVR0MJ4U8Xu3frmCwOuo_yUqt5PKdhXOgLD_61nVgYZ4YkiRkhdoRJdbDV6Zr=s85

  13 párov rukavíc

  https://lh3.googleusercontent.com/rREZsfq-iJG4f0w9T1keUT5NJggZE9BLUS_WJX__D7mcQEsmd9eOUrRj0VsXD92rhbuG=s85

  2 lopaty

  https://lh3.googleusercontent.com/bb7vhcXwazum4hsYU_o0Rs9hqmRPfVzjTNWl0lANysjMZvaqRMTQnsFyCOkpHWjYlvht=s111

  2 hrablí

  https://lh3.googleusercontent.com/vkZz_tQYqjEbFeS8sTfkV1HS1yU0DU1-LsYRWyL7_5Xm_cQORu_6ETkgJEFIAGLvvFAH=s95

  4 vrecia na odpad

  https://lh3.googleusercontent.com/LJZCl5PVdelHwf4DB_2MkqnmadAIJfY-bIS0adM1_vih9YgPABRhTWTH16IUxg5gunGiHg=s85Vyzbierali sme 3,5 vriec odpadu!

 • IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

  Vyvrcholením „Týždňa adaptácie žiakov“ od 3. – 7. septembra“, ktorý bol plný aktivít, exkurzií, športovania i akcií na ochranu prírody pre študentov prvého až štvrtého ročníka, bola Imatrikulácia prvákov. Školu plnú života bolo v ten deň cítiť v celej našej budove. Na prízemí od skorého rána druháci zanietene pripravovali slávnostnú imatrikuláciu, na prvom poschodí tretiaci pod vedením Natálie Pjenčákovej a Alexandry Romaňákovej z 3.A maximálne zaujali nielen prvákov svojou zábavno-vedomostnou súťažou „Piati proti piatim“ zameranou na našu školu a všetko, čo s ňou súvisí, a na druhom poschodí si štvrtáci pre prvákov pripravili ukážky prvej pomoci a zdravotnícke úkony, ktoré vykonávajú počas odbornej praxe. Už sú naši, už sme všetci svoji! 7. 9. 2018 v telocvični našej školy zložili žiaci 1.A a 1.B svoj imatrikulačný sľub a stali sa tak právoplatnými študentmi našej školy. Bohatým programom sprevádzali moderátori z 2. A – Natália Vargončíková a Karol Pjentek. Tanec, spev, chuťové a spevácke znalosti, skúška odvahy... V tom všetkom súťažili dve triedy – dva tímy pod dozorom odbornej poroty. Atmosféra bola úžasná a nezabudnuteľná.  Napokon prváci zložili svoj sľub.  Týmto sa však imatrikulácia nekončila... Mali sme tu aj iných “bažantov”, bažantov, ktorí zmenili funkciu na našej škole. Nový pán riaditeľ Mgr. Alojz Šutý spolu s pani zástupkyňou PhDr. Silviou Rovnou, PhD. a vedúcou praxe pani profesorkou PhDr. Ivetou Košarišťanovou. Takisto museli prejsť skúškou odvahy. Pre každého z nich boli pripravené náročné úlohy, ktoré však zvládli na jednotku. Napokon aj oni traja museli zložiť svoj „bažantský“ sľub, ktorí sme im pripravili 😊 Po sľuboch sa žiakom prihovoril aj pán riaditeľ, ktorý sa všetkým srdečne poďakoval. Vyvrcholením programu bolo odsúhlasenie Etického kódexu študentov SZŚ v Dolnom Kubíne, ktorý predniesla predsedníčka žiackej školskej rady Martina Šeligová zo 4. B. Zostavili sme si ho my študenti! Na záver boli pre študentov pripravené darčeky. Prváci zvládli svoj „pasovací deň“ výborne a domov odchádzali obohatení o príjemné dojmy a nové skúsenosti. Touto cestou by som im chcela popriať  veľa príjemne prežitých chvíľ na našej škole, veľa radosti a šťastia, aby o pár rokov na stužkovej slávnosti mali na čo spomínať. Taktiež chcem zaželať veľa trpezlivosti našim profesorom, aby pomohli svojim žiakom zvládnuť prvé týždne a mesiace v novom prostredí. Laura Plevjáková, 2.A

   

   

   

 • Exkurzia štvrtákov v Šrobárovom ústave

   

  Dňa 6.9.2018 sme sa kolektív 4. A a 4. B zúčastnili exkurzie v Dolnom Smokovci, kde sa nachádza Šrobárov dom. Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb je neštátne zdravotnícke zariadenie. Deťom poskytuje personál komplexnú ústavnú a ambulantnú liečebno-preventívnu starostlivosť a diferenciálnu diagnostiku. Je určené pre deti vo veku od 0-19 rokov. Dĺžka pobytu dieťaťa závisí od zdravotného stavu pacienta a určuje ju primár oddelenia. V tomto zariadení sa liečia recidivujúce a chronické ochorenia dýchacích ciest, či už vrodené alebo získané, špecifické alebo nešpecifické ochorenia. Napríklad: bronchiálna astma, zápal pľúc, zápal hrtana, tuberkulóza a mnohé iné ochorenia. Usmiaty personál  nám ukázal celý areál ústavu, spôsoby diagnostických vyšetrení, dýchacie cvičenie pre deti, liečbu... Sme radi , že sme mohli vidieť ako zdravotníckemu personálu záleží na zdraví detí, našej budúcnosti. Touto cestou ešte raz chceme poďakovať Mgr. J. Lissovej, Mgr. E. Hankovej, Mgr. J. Povalovej , Mgr. K. Bedrichovej, ktoré nás sprevádzali na tejto exkurzii. Viktória Imrišová, 4.A

   

   

   

strana: