Hlavná stránka ŠKOLA ROZVRH ŠTÚDIUM a LEGISLATÍVA FOTO SPRÁVY o VVČ ČASOPIS UZLÍK A INÉ KONTAKT
Navigácia
 • Štúrovo pero 2018

  Konečne sme sa aj my zapísali do histórie tejto celoslovenskej súťaže študentských časopisov SŠ, VŠ a novinárskych príspevkov. Andrea Trojanová zo 4. A, ktorá bola celé štyri roky pilierom nášho časopisu, získala v tejto tvrdej konkurencii z celého Slovenska Diplom a Prémiu Literárneho fondu s finančnou odmenou v kategórii Novinárske príspevky stredoškolákov a vecnú odmenu za prácu v časopise Uzlík. Srdečne blahoželáme a ďakujeme aj za vzornú reprezentáciu našej školy! Blahoželanie patrí aj redakčnej vedúcej nášho časopisu Mgr. Renáte Bočkayovej, ktorá bola ocenená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR za mentorské vedenie časopisu Uzlík Strednej zdravotníckej školy M. Hattalu v Dolnom Kubíne od roku 2000. Náš časopis Uzlík vychádza XVIII.rok. Tri posledné čísla časopisu už boli vytlačené v tlačiarni, čo nás motivovalo zlepšovať sa.  Z 8 strán sme sa rozrástli na 32. Dnes má Uzlík svoju modernú grafickú podobu, ktorá zaujala aj porotu Štúrovho pera. Ani po obsahovej stránke nám nebolo nič vytknuté. Získali sme päť jednotiek! (maximum bolo 6-7, minulý rok sme mali 3,5). Touto cestou sa chceme uberať, preto oslovujeme všetkých tvorivých študentov, ktorí by sa spolu s nami chceli podieľať na príprave nášho časopisu. Stačí prísť do našej redakcie! Zo Zvolena sme si odniesli nezabudnuteľné zážitky a stretnutia. Veľkým potleskom sme všetci privítali župana BBSK Jána Luntera, a potom nasledovalo úžasné  prekvapenie... Prišiel prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska!!! S ním sme mali tlačovú konferenciu. Potom sme diskutovali aj s bývalým ministrom kultúry Marekom Maďaričom, riaditeľom kníhkupectva Michalom Meškom, s investigatívnymi novinármi Monikou Tódovou a Lukášom Milanom, s europoslancom Vladimírom Maňkom a samozrejme s Patrikom HermanomPavlom Vitkom. Veľké poďakovanie patrí organizátorom celého podujatia! (Viac sa dočítate v časopise Uzlík.)

  Tamara Sedliaková, 3. A    

 • Deň narcisov = 2 256,19 Eur.

  13. apríla 2018 sa naša škola zapojila do akcie Deň narcisov – Liga proti rakovine.

  Vďaka žiakom 3.B triedy a ich pedagógom, sa na pomoc onkologicky chorým ľuďom a ich rodinám na Slovensku vyzbieralo v meste Dolný Kubín  2 256,19 Eur.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť a  onkologicky chorým ľuďom posielame odkaz, že na nich myslíme a majú našu podporu.

 • SÚBOJ UČITELIA - ŽIACI

  Dňa 12. 4. 2018 sa na našej škole uskutočnil každoročný súboj UČITELIA – ŽIACI, ktorý organizovala ŽIACKA ŠKOLSKÁ RADA pod vedením pani profesorky PhDr. Ivetky Košarišťanovej. Tento deň sa znova zapísal do histórie školy, ale aj do sŕdc všetkých zúčastnených. Aj toto celoškolské podujatie, pri ktorom nikto nezaháľal, skôr naopak, potvrdilo, že sme veľkou rodinou, v ktorej dominuje prosociálnosť, priateľstvo, láska k múdrosti, túžba po poznávaní, úprimná chuť humoru, odhodlanie bojovať aj súťažiť... Že vieme hrdo oceniť víťazov, dôstojne prijať porážku a radovať sa z úspechov druhých, lebo každý deň nám prináša nové výzvy, ktoré chceme zvládnuť. Ďakujeme organizátorom aj všetkým zúčastneným, ktorým tento deň priniesol nové zážitky, skúsenosti a hlavne veľa radosti,  školskej spolupatričnosti i chuti do zajtrajšieho dňa!

 • Rodom aj srdcom z Oravy

  Rodom aj srdcom z Oravy

  Theo Herkeľ Florin básnik, publicista, diplomat,  vlastným menom Teodor Herkeľ (*10. apríla 1908, Dolný Kubín – † 11. marca 1973, Dolný Kubín)

  V období hospodárskej krízy odišiel do zahraničia a postupne pôsobil v Juhoslávii, Francúzsku, Španielsku, Portugalsku, dnešnom Maroku a od roku 1940 v Londýne. Od roku 1945 do roku 1948 pôsobil v diplomatických službách v Paríži a Washingtone. Neskôr pracoval ako osobný tajomník ministra zahraničných vecí ČSR Vladimíra Clementisa. Bol vyšetrovaný a neskôr rehabilitovaný a až do svojej smrti žil v dolnooravskej metropole, kde sa podieľal na organizácii kultúrnych podujatí, napr. Hviezdoslavov Kubín.

  Pri príležitosti 110. výročia narodenia Thea Herkeľa Florina sa v Oravskej knižnici A. Habovštiaka 10. 4. 2018 konalo slávnostné podujatie, na ktorom sme sa zúčastnili aj my. Verše dolnokubínskeho básnika z Washingtonu 1947 oživila svojou podmanivou recitáciou Natália Laššáková z I. A, ktorá si spolu s Mgr. R. Bočkayovou pripravila aj prekvapenie pre hosťa podujatia – spisovateľa Ľubomíra Feldeka. Naša Natálka presunula Majstra Feldeka v čase do rokov, keď so svojou láskou Oľgou začali spoznávať slovo „Zlatúšik“...  Umelecky aj myšlienkovo bohaté podujatie dokumentovala Veronika Vrábľová z I. A. Ďakujeme!  

 • SÚBOJ UČITELIA - ŽIACI

  Žiacka školská rada usporiadava 12. 4. 2018 na našej škole SÚBOJ v rôznych súťažiach.

  Organizácia tohto dňa bude takáto: PLAGÁT_2018.pdf

  7:40 - 8:25 = príprava športových stanovíšť, pokyny s triednymi učiteľmi v triedach.

  8:30 = slávnostné zahájenie súťaží - stretneme sa celá škola v telocvični.

  8:40 - 11:00 = súťaženie

  11:00 - 11:20 = obedná prestávka

  11:20 - 12:20 = HLAVNÝ SÚBOJ vo VOLEJBALE - učitelia/žiaci

  cca 12:30 = VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV

  Budeme veľmi radi, keď sa všetci zapojíte do čo najväčšieho počtu sútaží resp. do povzbudozvania svojich favoritov. Pre víťazov sú pripravené zaujíavé ocenenia. S pozdravom Vaša kooridnátorka ŽŠR I. Košarišťanová a predsedníčka ŽŠR M. Šeligová

   

 • INEKO hodnotí: NAJlepšia SŠ na Orave!

  Najnovšie výsledky INEKO dávajú našej škole krásne vysvedčenie, kde v rámci Žilinského samosprávneho kraja sme NAJlepšia stredná škola na Orave (druhá v rámci SOŠ v Žilinskom samosprávnom kraji). Minulý školský rok sme boli na treťom mieste. V rámci hodnotenia 29-tich SZŠ sme sa umiestnili ako 8-ma najlepšia stredná zdravotnícka škola na Slovensku  (min. školský rok sme boli na 15-tom mieste). Tieto výsledky nechceme preceňovať ani podceňovať, ale sú určite zrkadlom, ktoré nezávislá inštitúcia takto vyhodnotila. Je to pre nás všetkých povzbudením, ale aj výzvou si takéto hodnotenie udržať, prípadne aj vylepšovať. Ďakujeme učiteľom aj žiakom, ktorým nie sú ľahostajné ich výsledky a majú chuť na sebe neustále pracovať.

  VIAC INFO O PRIESKUME TU: ,

 • 2. a 5. miesto v súťaži PRVEJ POMOCI v Děčíne!!!

  Dňa  27.3.2018 sa v Dečíne konal 4. ročník súťaže v prvej pomoci  s medzinárodnou účasťou, na ktorej sa žiaci našej školy umiestnili na 2. mieste ako slovenské  družstvo a na 5. mieste ako spojené česko-slovenské družstvo. Súťaže sa zúčastnilo 9 družstiev po 4 súťažiacich.

  Súťaž sa konala v obchodnom centre Pivovar v Dečíne, kde žiaci absolvovali časť teoretickú - formou testu a praktickú časť prvej pomoci v jednotlivých pripravených situáciách (KPR, otvorená zlomenina, pichnutie nožom, popáleniny....).

  Našu školu reprezentovali žiaci 2. a 3. ročníkov (Grobarčíková Nikola, Kvasničáková Nikola, Šangalová Rebeka, Valčičák Ondrej, Chudjáková Paula, Juráňová Jana) pod vedením učiteľky Mgr. Moniky Hackenbergovej.

  Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným žiakom, vedeniu školy a najmä pani učiteľke Mgr.Monike Hackenbergovej a  Mgr.Eve Chomistekovej, ktoré žiakov na súťaž pripravovali.

 • 1. miesto v regionálnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

  Dňa 16. 3. 2018 sa v MsKS v Dolnom Kubíne konalo regionálne kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Na prvom mieste sa umiestnila a zároveň Cenu divákov získala Natália Laššáková z 1. A pod vedením Mgr. R. Bočkayovej. Svojím umeleckým prednesom tak postúpila do krajského kola. Srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov!

 • VEĽKÉ PLUS pre VAŠE deti sú 2%

  Vážení rodičia a podporovatelia našej školy, v mene svojom a ostatných zamestnancov školy, Vás oslovujem s požiadavkou darovania 2% (3%) z dane! Tento dar Vás nič nestojí, pretože túto daň by ste odviedli štátu. Vaše 2 % (3%) pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Vopred vyslovujeme VEĽKÉ ĎAKUJEME.

  Finančné prostriedky budú použité na:

  • vybavenie učební didaktickými pomôckami pre kvalitnejšiu a efektívnejšiu výučbu
  • podpora pri zapojení sa do rozvojových a kreatívnych projektov školy

  Všetky potrebné informácie nájdete nižšie

  Tlačivá sú k dispozícii na vrátnici školy, zborovni a u triednych učiteľov. Prípadne si môžete tlačivo vyplniť a vytlačiť tu a zaniesť svojmu zamestnávateľovi alebo na daňový úrad. TLAČIVO NA STIAHNUTIE TU: TLAČIVO SZS 2018.pdf

  (!!! TERMÍN do konca marca SZČO a do konca apríla zamestnanci !!!)

  Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

  Podávate si daňové priznanie sami?

  Postup pre právnické osoby

 • Naša aktivita vďaka Recyklohrám

  Tým, že recyklujeme pomáhame našej Zemi a tiež aj sebe. Len VĎAKA projektu Recyklohier má naša škola - notebook, tlačiareň a kopec iných školských pomôcok. Ďakujeme, že sa zapájate do všetkých zbierok a že v nich budete naďalej pokračovať.  Viac info o Recyklohrách nájdete tu: http://www.recyklohry.sk/sk

 • Prihlás sa do súťaže krásy

  Ak chceš reprezentovať seba aj našu školu zapoj sa do tejto súťaže. Viac info tu: 
  miss-reneta-2018_plagat-zmena-terminu.pdf​​​​​​​

  http://www.missreneta.cz/

 • Handmade works

  Kedy začíname? už túto stredu 28.02.2018

  Kde? v čajovni

  Kedy? pondelok, streda alebo štvrtok od 13,00 do ... dokedy bude záujem

  Pre koho? pre všetkých, ktorí sa chcú potešiť svojím ručným výtvorom

  Čo budeme robiť? vyšívať, štrikovať, hačkovať a podľa záujmu aj niečo iné...

  S pozdravom PhDr. S. Rovná

 • Divadelné predstavenie srbských Slovákov

  Dňa 16. 3. 2018 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnia divadelného predstavenia srbských Slovákov, po ktorom bude nasledovať beseda so zahraničnými Slovákmi. Zraz je od 8,30 - 8,45 hod. pred MsKS v Dolnom Kubíne. Vstupné: 1€.

  Bližšie info p. Mgr. Bočkayová 

 • Výberové konanie na riaditeľa školy SZŠ

  ŽSK VYHLASUJE VÝBEROVÉ KONANIE NA RIADITEĽA STREDNEJ ZDRAVOTNÍCKEJ ŠKOLY, M. HATTALU 2149, 026 01 DOLNÝ KUBÍN. VIAC INFO TU: link ŽSK , Oznamenie_o_VK_SZS_DK.doc

 • Talenty 2017

  Do galérie Talenty 2017 boli pridané fotografie.

 • Prerušenie vyučovania od 14.2. - 16.2. 2018

 • Lyžiarsky kurz 2018

  Do galérie Lyžiarsky kurz 2018 boli pridané VŠETKY fotografie z lyžiarskeho kurzu. Ďakujeme všetkým žiakom aj učiteľom - inštruktorom za úspešné zvládnutie kurzu a zdokonalenie sa (niektorí aj naučenie sa) v lyžovaní.

 • Vianočná besiedka 2017

  Aj tento rok sme sa pred odchodom na najkrajšie sviatky v roku spoločne rozlúčili na našej Vianočnej besiedke. Začali sme Slovom Vianoc v podaní Pauly Chudjákovej z 2. A a Natálie Laššákovej z I. A. Ich úžasná recitácia nám priniesla tú pravú vianočnú náladu. Potom nasledovalo kultúrne vystúpenie jednotlivých tried: hudba, tanec, spev...  Celým programom nás profesionálne sprevádzala Lenka Bachroňová z 3. A, ktorá aj ako víťazka súťaže Talent SZŚ 2017 na záver začala spievať Tichú noc. Postupne sa k nej pridávali všetci žiaci aj učitelia školy. Záverečné predvianočné slovo predniesol riaditeľ školy PaedDr. Peter Takáč. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a prajeme krásne prežitie vianočných sviatkov a všetko najlepšie do nového roku 2018!

 • Rozdávali sme radosť...

  Svätý Mikuláš je symbolom štedrosti a radosti, ktorá plynie nielen z prijímania, ale tiež z dávania.

  Žiaci z I.A a III. B našej školy nacvičili zopár vianočných kolied, aby nimi mohli potešiť a obdarovať aj tých, ktorí už nemajú svoj vlastný domov. Navštívili Zariadenie pre seniorov a Domov sociálnych služieb v Dolnom Kubíne, aby v srdci každého, ktorého navštívili v jeho izbe, sa zrodila hoci tá najmenšia iskierka radosti. Prežili sme skutočne veľmi náročný a vyčerpávajúci deň, no naše srdcia aj teraz napĺňa radosť z týchto okamihov. Obohatili sme sa o osobnú skúsenosť a sami na sebe sme precítili hlbokú pravdu: Ak dáš nezištne hoci len najnepatrnejší skutok lásky, mnohonásobne sa ti vráti,“ povedali žiaci z I.A. Mgr. Ľudmila Michalicová

   

 • Deň otvorených dverí 2017

strana: