• L. AUGUSTIŇÁKOVÁ

• Úspešná absolventka školy Lucia Augustiňáková

Rok ukončenia školy: 2013

Triedna učiteľka: Mgr. Renáta Bočkayová

- Ako spomínaš na našu školu? Čo ti dala do budúcnosti?

- Na našu školu spomínam len a len v dobrom :) Bolo to najkrajšie obdobie môjho života. Také krásne a bezstarostné. Nikdy mi nebolo lepšie. Vždy som dostala pomoc od profesorov, keď som ju potrebovala, a tak je to aj do dnes. Keby som mohla, všetko vymením za to, aby som sa mohla vrátiť naspäť a znova prežiť všetko odznova. Znova byť s ľuďmi, ktorých mám  rada :) Naša škola mi dala do budúcnosti veľa. Naučila ma mať súcit s chorými, s radosťou im pomáhať a myslím, že aj povolanie, ktoré chcem robiť do konca života. Ako bonus mi dala dobrých kamarátov a spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem !!!

- Kam viedla tvoja cesta po skončení školy? Kde teraz pôsobíš?

- Moja cesta po ukončení školy viedla do Írska, kde som chcela pôsobiť ako zdravotnícky asistent, len, bohužiaľ, majú iné zákony ako my. Takže opatrujem deti, aby som mala aspoň nejaký pocit, že pomáham, aj keď nie chorým.

- Odkaz pre našich študentov/učiteľov...

- Odkázať chcem asi len toľko - užívajte si školu naplno !!! Pretože 4 roky ubehnú ako voda. Takže, majte sa radi, učte sa, koľko len vládzete pre vašu lepšiu budúcnosť (viem o čom hovorím). Učiteľov pozdravujem a ďakujem za veľa trpezlivosti, krásne chvíle na praxi, ale aj v škole :)