• M. CHLPÍK

• Úspešný absolvent školy Marek Chlpík

Rok ukončenia školy: 2013

Triedna učiteľka: PhDr. Andrea Jarabáková

- Ako si spomínaš na našu školu? Čo ti dala do budúcnosti?

- Na našu krásnu školu spomínam úprimne a vážne každý deň aspoň chvíľu! Nerobím si srandu, ale je to tak. Zanechala vo mne veľkú stopu, ktorá ma bude sprevádzať životom. Spomínam len na tie krásne chvíle a zážitky... Preto vždy, keď myslím na ňu, mám úsmev a slzičku šťastia i smútku na tvári. Taký hlboký pocit, domova a miesta, kde sa cítim tak dobre, som zažil len raz a to u mňa doma! A čo mi dala do budúcna? Veľa pozitívnych osobnostných vlastností, ktoré som si osvojil a ktoré formovali môj charakter. Bola to pokora, úcta, disciplína a láska. Ukázala mi a priviedla ma k bránam dospelosti. Čo sa týka štúdia, tak nemôžem povedať, že je to nudná profesia, to nie. Je veľmi zaujímavá a na každý deň som sa tešil, obzvlášť na prax, ktorá bola úžasná! Toľko vecí, čo som sa naučil, robil a videl, to sa len tak nezabúda a vždy na to veľmi rád spomínam. Práca zdravotníka je tá najkrajšia práca, akú môže človek robiť a je to poslanie.

- Kam viedla tvoja cesta po skončení školy? Kde teraz pôsobíš?

- Keďže sa mi nepodarilo dostať na medicínu, rozhodol som sa, že si splním svoj sen a stanem sa profesionálnym vojakom. Po dva a pol mesačnom výcviku v Martine, kde zo surovej ocele vykuli moji inštruktori vojaka Mareka Chlpíka, sa sen stal realitou. Teraz slúžim ako ženista v Ženijnom prápore v Seredi a som hrdý, že slúžim vlasti!

- Odkaz pre našich študentov/učiteľov.

- Milí študenti, zahoďte predsudky medzi sebou, prestaňte sa hádať, ohovárať, sťažovať si a začnite si tú strednú školu užívať! Učte sa na svojich chybách a vypracujte si v sebe disciplínu a húževnatosť, pretože tieto veci vám zaručia, že v živote niečo dosiahnete!

Milí učitelia, drahý pán riaditeľ, spomínam na vás s láskou a veľkou vďakou! Nezabúdam a dúfam, že vám to v živote budem môcť oplatiť, alebo sám život to oplatí za mňa. Pozdravujem vás a pani profesorky bozkávam :D