• O predmete

• Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zdravotnícky asistent

Predmet ošetrovanie, asistencia, administratíva a zdravotnícka dokumentácia v rámci štátneho vzdelávacieho programu, ako súčasť odbornej zložky vzdelávania  je profilujúci predmet, ktorého obsah má naučiť žiakov prakticky aplikovať v klinických podmienkach teoretické a praktické poznatky, ktoré žiaci získali v odborných a všeobecno-vzdelávacích predmetoch. Integruje vedomosti, zručnosti, postoje a návyky z psychologicko-pedagogickej, právnej, etickej, organizačnej, preventívnej, klinickej a ošetrovateľskej oblasti do konkrétnych ošetrovateľských činností. Žiaci pochopia jednotu človeka v zdraví a chorobe a v tomto zmysle sú schopní uspokojovať potreby chorých a vytvárať optimálne podmienky pre ich uzdravenie, alebo pokojnú smrť.

Cieľom predmetu je nácvik ošetrovateľských činností a ošetrovateľskej starostlivosti o pacienta v rozsahu kompetencií ZA, vytváranie profesionálnych postojov, zdokonaľovanie profesionálnej komunikácie, pozornosti a pamäte v prirodzených podmienkach zdravotníckej praxe. Žiak absolvovaním predmetu dokáže zdôvodniť realizované ošetrovateľské výkony a postupy, vykonať ich v rozsahu platnej legislatívy, získať zručnosti vo vedení zdravotníckej administratívy spojenej s hospitalizáciou pacienta a aktívne spolupracovať v  ošetrovateľskom tíme.

Odborná klinická prax sa absolvuje v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou Ladislava Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne, a to v 3. a 4. ročníku. Súčasťou v 3. ročníku je absolvovanie súvislej odbornej praxe.