• O predmete

• V uvedenom predmete sa žiaci oboznamujú hlbšie a presnejšie s podstatou základných zmien v tele človeka pri chorobách a telesných chybách. Časť tematických celkov je orientovaná patofyziologicky a spadá do rámca špeciálnej patológie.

Predmet zahŕňa v sebe aj poznatky o úkonoch, pri ktorých zdravotnícky asistent môže spolupracovať s oddelením patológie pri realizácii bioptických a cytologických vyšetrení. V obsahu sú zahrnuté poznatky na komplexnej všeobecnej úrovni, z ktorých vo vyšších ročníkoch štúdia vychádzajú ďalšie odborné predmety.

Žiaci musia pochopiť podstatu chorôb a ich vzťah k ľudskému organizmu ako celku, zásady postupu pri odosielaní biologického materiálu a tkanív na bioptické a cytologické vyšetrenia.

Predmet sa vyučuje 1 hodinu do týždňa v 2. ročníku.