Hlavná stránka ŠKOLA ROZVRH ŠTÚDIUM a LEGISLATÍVA FOTO SPRÁVY o VVČ ČASOPIS UZLÍK A INÉ EMAIL KONTAKT
Navigácia

Knižnica

Knižný fond v školskej knižnici sme  opäť  decembri 2018 doplnili o nové tituly.

V decembri 2018 sme zakúpili nové knihy do školskej knižnice. Je možné si ich požičať v dňoch:

 štvrtok 20.12. od 11,00 do 14,00 hod.

a v piatok 21.12. dopoludnia.

 

 1. Hamarová, D.:  Posledná knihahistorický román plný vášne, lásky, priateľstva a zrady – príbeh z obdobia18.-19. storočia v Paríži.
 2. Macháčová, A:  Niekto ako typsychologický príbeh skupinky priateliek rieši kolízne situácie, ľúbostné vzťahy, šťastné chvíle a vypäté emočné drámy hrdiniek príbehu.
 3. Kelerová-Vasilková,T. : Tri sestryživoty troch sestier Viery, Lucie a Emy, ktoré vo víre života odcudzili, pokúsi sa to napraviť ich mama.
 4. Karika,J.: Priepasť – napínavý príbeh – stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín zo skalnej plošiny v Tatrách   - je to pravda, alebo...?.. pátra  bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok.
 5. Karika,J.: Trhlina – autor rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč.
 6. Backman,F.: Muž menom Ovepríbeh plný láskavého humoru mnoho vypovedá o nás a našej súčasnosti.
 7. Allende, I.: Japonský milenecdojímavý príbeh o láske, strate a liečivej sile času.
 8. Beuglet,N.: Výkrik – príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Fascinujúci triler o ľudskom šialenstve a nebezpečnosti vedy, ktorá sa v nepovolaných rukách mení na smrtiacu zbraň.
 9. Moran,M.: Kráľovná rebelka – podmanivý príbeh o urodzenej rebelke rání Lakšmí , ktorá vyrazí do boja za svoju krajinu a národ. Príbeh z polovice devätnásteho storočia.
 10. Jonasson,J.: Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol -

                       Svetový bestseller. Oslávenec sa nedostavil na svoju narodeninovú oslavu v domove    

                       dôchodcov, ale s tajomným kufríkom sa vydal na mesačnú púť po celom Švédsku.

 1. Jonasson,J.: Stojedenročný starček, ktorý si myslel, že veľa myslíprvý príbeh o nevšednom a vtipnom starčekovi, s detektívnou zápletkou.
 2. Stone,I.: Agónia a extázaautor v románe zobrazil dramatický, búrlivý život veľkého maliara a sochára talianskej renesancie Michelangela Buonarrotiho.
 3. Sapkowski,A.: Zaklínač -  Posledné želanie – príbeh plný fantázie a dobrodružstva. Geralt žije na okraji spoločnosti, so zápalom bojuje proti desivým netvorom, ktoré ohrozujú ľudí.
 4. Sapkowski,A.: Zaklínač – Meč osudu – druhá kniha o zaklínačovi je opäť plná tajomnej atmosféry a dobrodružstiev.
 5. Strukul,M.: Mediciovci - Mocný muž
 6. Strukul,M.: Mediciovci  - Mocný rod
 7. Strukul,M.: Mediciovci – Mocná kráľovná

                         Prvé tri diely o Mediciovcoch – najmocnejšej rodine v čase talianskej renesancie.

 

yes

Knižný fond v školskej knižnici sme  v máji 2018 doplnili o nové tituly. Knihy rôznych žánrov, aj na vaše želanie, budú k dispozícii koncom mesiaca s možnosťou požičať si ich aj na prázdniny.

 

Zoznam nových kníh máj-jún 2018:

smiley 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

smiley Cesta

smiley Mengeleho dievča

smiley Mengele

smiley Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí

smiley Tanečnica

smiley Dievča v modrom plášti

smiley Tetovač z Auschwitzu

smiley Smrť sa volá Engelchen

smiley Denník Anny Frankovej

smiley Jozef Mak

smiley Hamlet

smiley Na západe nič nové

smiley Kapitánova dcéra

smiley Ostrov Camino

smiley Zmŕtvychvstanie: Revenant

smiley Idioti v politike

smiley Utiekol som z Osvienčimu

smiley V pekle plynových komôr

smiley Vesmír na pleciach

smiley Steve Jobs - Moja láska, môj život, moje prekliatie

smiley Elon Musk

smiley Hodina človečiny

John Grisham: Ostrov Camino - detektívny román o krádeži a obchodovaní so vzácnymi knihami a rukopismi. Mladá spisovateľka Mercer Mannová je v núdzi a prijme prácu v záhadnej nemenovanej spoločnosti, o ktorej sa Mercer priveľa dozvie a nastanú nečakané problémy.

 

Jennifer Nivenová: Vesmír na pleciach - príbeh najtučnejšej tínedžerky v Amerike, vážila 296 kg. Na váhe pribrala po smrti svojej matky. Postupne schudla 137 kg, čiže jedného celého človeka. Ešte musí schudnúť 86 kg, no nemá s tým problém. " Páči sas mi byť tým, kým som. Konečne môžem behať, viesť sa v aute a kupovať si oblečenie v normálnom obchode, namiesto šitia na mieru. A môžem tancovať."

 

Boris Filan: Hodina človečiny - Boris Filan sa chce s čitateľmi podeliť o to, čo vidí, číta, o čom rozmýšľa. V knihe je sústredených 36 krátkych príbehov, postrehov a zaujímavostí.

Dušan Kadlec: 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Táto kniha je knihou o kvalitnom živote. Knihou plnou nápadov, ktoré ti pomôžu byť šťastnejším a spokojnejším. Je o precitnutí, o zodpovednosti za svoj život. O uvedomovaní si tej ohromnej moci, ktorú nad vlastným životom máš. Je o zmenách, o ceste za lepšími zajtrajškami, o dôvere v seba samého.

Autor Dušan Kadlec je Zakladateľom jedného z najinšpiratívnejších slovenskýchblogov  - Motivation-Man.sk.

 

Michaela Ella Hajduková: Tanečnica - Bohémske  20. roky 20.storočia vParíži. Geraldine de Laffont tancuje vo vzduchu v čiernych stuhách. Jej životom je divadlo Foliés Bergére a jeden nemecký muž. Je mladá a bezstarostná, až kým pritvrdo nedopadne na zem - jej stuhy sa zmenia na nacistické vlajky a milovaný muž má odrazu nacistickú uniformu.Zdrvená Geraldine poznačená príchodom vojny stráca viac ako len vlastné ilúzie.

 O mnoho rokov neskôr prichádza do Paríža Júlia rozhodnutá vypátrať svoje korene. Skutočnosť, že zdedila zámok, však zďaleka nie je takým šokom ako to, že otvorí Pandorinu skrinku a vypustí z nej všetky hrôzy, ktoré musela prežiť jedna nešťastná ...Tanečnica.

 

 

Dnes pribudla kniha od Karen Kingsburyovej    "Čas tancovať".

Martin a Ema čakajú na vhodný okamih, keď budú môcť deťom povedať o chystanom rozvode. Lenže na rodinnom stretnutí, na ktorom má dôjsť k jeho zverejneniu, dcéra Nikol prekvapeným rodičom oznámi, že sa bude vydávať. Ako by jej mohli pokaziť taký krásny moment? Nezostáva nič iné, len predstierať, že je všetko v poriadku. Čo sa stalo s ich láskou? Je vôbec možné, aby pre nich, tak ako predtým, v mesačnom svetle na starom drevenom móle znovu nastal ... čas tancovať?

 

Zoznam nových knižných titulov – máj 2017

 

Montgomeryová, L.M. :                  Anna zo Zeleného domu – 8 častí

 

Leeová, H. :                                   Nezabíjajte vtáčika

 

Young, P. :                                     Rázcestia

 

Roth, V. :                                            Rezistencia

Divergencia

Experiment

Štyri

 

Albrightová, M. :                          Pražská zima

 

Moyesová, J.:                              Predtým ako som ťa poznala

 

Moyesová, J. :                              Čo bolo potom

 

Green, J. :                                      Papierové mestá