• ZAUJÍMAVÉ EXKURZIE
    • ADELI Medical Center v Piešťanoch
    • Výučba PRVEJ POMOCI
    • ČASOPIS UZLÍK
    • Priateľstvo, nadšenie, tvorivosť, spolupráca, poznanie, ciele, radosť...
     Nájdete nás aj na Facebooku.
     • BURZA OBLEČENIA

      Každý z nás má určite v šatníku oblečenie, ktoré už nenosí, ale stále je vo veľmi dobrom stave a môže ho nosiť niekto iný. Máte jedinečnú šancu toto oblečenie predať a kúpiť si niečo nové. Stačí, ak sa pohrabete vo svojich skriniach alebo v skriniach svojich súrodencov či rodičov a 29. -30. marca toto oblečenie prinesiete do školy. Porozmýšľajte nad cenou, za ktorú ho chcete predať a za peniaze, ktoré zarobíte, si môžete kúpiť niečo nové od ostatných žiakov. Do predaja môžete ponúknuť aj doplnky alebo topánky. Už teraz sa na našu spoluprácu počas burzy tešíme!

     • OKRESNÉ KOLO SŠ VO VOLEJBALE

      Okresné kolo SŠ vo volejbale mix Dňa 7.3.2023 sme sa zúčastnili turnaja vo volejbale zmiešaných družstiev na pôde Gymnáziá P.O.H. v Dolnom Kubíne. Vo veľmi silnej konkurencii sme zabojovali v poslednom zápase a obsadili tretie miesto, začo patrí veľká vďaka nášmu tímu. Do budúcnosti prajem športovcom pevnú vôľu pracovať na svojich cieľoch.

     • EXKURZIA V TRANSPLANTAČNOM CENTRE UNM

      Dňa 7.3.2023 sme sa zúčastnili plánovanej exkurzie v UNM, ktorou nás sprevádzali pracovníci Transplantačného centra. Hneď na úvod nás privítala vedúca sestra Mgr. Mária Kolomazníková, MPH.

      Svojou prítomnosťou nás poctil prednosta Kliniky všeobecnej, viscerálnej a transplantačnej chirurgie doc. MUDr. Juraj Miklušica, PhD., CETC, ktorý zdôraznil ľudský rozmer a dôležitosť darcovstva. Klinika, ktorú vedie, je hlavným chirurgickým pracoviskom na severnom Slovensku, zameraným na chirurgickú starostlivosť v oblasti transplantačnej chirurgie, konkrétne transplantáciu obličiek. V roku 2022 sa na klinike zrealizovala prvá transplantácia Langerhansových ostrovčekov pankreasu na Slovensku.

     • LYŽIARSKY A SNOWBOARDOVÝ VÝCVIK

      Dňa 13.2.-17.2. sme sa zúčastnili lyžiarskeho a snowbordového výcviku na Kubínskej holi. Kubínska hoľa je veľmi známym lyžiarskym strediskom najmä pre svoje krásne okolie, ktoré je možné obdivovať počas lyžovania. My sme dostali túto možnosť. Prvý deň sme si boli požičať výstroj potrebnú na lyžovanie a rozdelili sme sa do skupín. Počas tohto dňa sme si obnovili naše lyžiarske a snowboardingové schopnosti. Všetky ostatné dni nám počasie prialo vďaka čomu sme mali krásny ranný výhľad z vrcholovky Kubínskej hole. Všetci sme si tento týždeň nesmierne užili, aj keď sme prišli so svalovicou, čo je len potvrdením, že sme si naozaj veľmi dobre zalyžovali. Všetci sme si vytvorili krásne zážitky so spolužiakmi na celý život, na ktoré budeme spomínať ako na jedny z najlepších zo strednej školy. Mne, a určite aj mnohým z nás bolo veľmi smutno, že sa lyžiarsky výcvik skončil. Ďakujeme za túto možn

     • SVET KNÍH

      Pri príležitosti Mesiaca knihy redakcia Uzlík vyhlasuje literárno-výtvarnú súťaž „Svet kníh“. Súťaž je určená študentom 1. – 3. ročníka. Tvojou úlohou je prečítať knihu, napísať jej stručnú recenziu a výtvarne ju dotvoriť. Svoje práce prineste po prázdninách (6. 3. 2023 – 8. 3. 2023) do redakcie časopisu Uzlík. Najlepšie z nich budú odmenené a vystavené v priestoroch školy.

     • ZAPOJ SA DO EKOOLYMPIÁDY!

      Ekoolympiáda je online vedomostná súťaž v oblasti environmentálnej výchovy. Hra je pre všetkých študentov bezplatná. Stačí si len stiahnuť aplikáciu, zaregistrovať sa, trénovať a následne skúsiť ostrú hru:) Tento rok nájdete v hre témy: voda, pôda, oceán, odpad a klimatická zmena.

      1.3. 2023 sa otvára zaregistrovaným študentom Ekotrenažér, v ktorom si môžu svoje vedomosti otestovať a pripraviť sa na súťažné kolá, ktoré budú 23. marca (prvý a druhý ročník) a 24. marca (druhý a tretí ročník).

    • VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI
     • VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

      Stredná zdravotnícka škola Dolný Kubín organizuje na mesiac marec „VALENTÍNSKU KVAPKU KRVI“ v priestoroch školy nielen pre našich žiakov, ale aj pre širokú verejnosť.

      Termín bude zverejnený na základe počtu prihlásených darcov krvi. Vítaní sú aj prvodarcovia.

      Darca krvi musí spĺňať všetky podmienky na darovanie krvi.

     • EXKURZIA NA HEMODIALYZAČNOM STREDISKU

      Dňa 20.2.2023 sme navštívili Hemodialyzačné stredisko v DONsP Dolný Kubín. Vedúca sestra Mgr. Blanka Javoreková nám pripravila veľmi zaujímavú prezentáciu tohto špecializovaného pracoviska ako aj samotnej hemodialýzy. Ide o postup, pri ktorom sa krv pacienta čistí mimotelovo pomocou špeciálneho filtra – dialyzátora, alebo umelej obličky. Krv sa z tela pacienta odvádza do dialyzačného prístroja, kde sa zbaví odpadových látok a nadbytočnej vody. Potom sa krv dostáva späť do cievneho riečiska a vracia sa pacientovi do obehu.
      Na dialyzačnom stredisku sme boli svedkami príjemnej priateľskej atmosféry medzi pacientami a personálom, keďže pacienti dochádzajú na procedúru trikrát týždenne často dlhé roky. Je tam o nich vďaka obetavým zdravotníckym pracovníkom a moderným prístrojom výborne postarané a aj napriek ochoreniu je im umožnené žiť kvalitný život.

      R. Baňasová, I.V

     • SILNÁ RUKA

      Dnes 17.2. pokračovala súťaž Silná ruka základných a stredných škôl 2023 oblasť stredného Slovenska, ktorá sa tento rok konala v Revúcej. Dievčatá Sára Pukajová v kategórii do 60kg a Monika Lavorová v kategórii nad 60kg obsadili 1. miesto a tak sa obidve kvalifikovali na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční tento rok v Dolnom Kubíne. Všetci držíme dievčatám palce.

     • EXKURZIA V REZIDENCII NESTOR

      Dňa 16.2. sme sa žiaci 4.B pod dohľadom profesorky Mgr.Evy Chomistekovej zúčastnili exkurzie do Rezidencie Nestor v Zázrivej. Počas exkurzie sme sa dozvedeli o procedúrach a liečebných aktivitách, ako je ergoterapia (terapia prácou), ktoré klienti využívajú. Sme veľmi radi, že sme mali príležitosť obhliadnuť si toto zariadenie a možno sa tu niektorí z nás o niekoľko rokov vrátia ale už ako zamestnanci.

     • SÚ DROGY NAOZAJ NEBEZPEČNÉ?

      V dňoch 7.2. a 9.2.2023 sa študenti prvých a druhých ročníkov v rámci drogovej prevencie zúčastnili prednášky s názvom „Sú drogy naozaj nebezpečné?“

      Prednášku spojenú s workshopom si pre nás pripravili študenti Strednej priemyselnej školy informačných technológií Ignáca Gessaya v Tvrdošíne, za pomoci školskej psychologičky Mgr. Lucie Letašiovej.

     • SILNÁ RUKA

      Dňa 8.2.2023 sme sa zúčastnili súťaže Silná ruka základných a stredných škôl v Námestove, kde sa tento rok konalo oblastné kolo súťaže. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Sára Pukajová, Monika Lavorová, Natália Horemužová a Lucia Spišiaková. Vo veľmi kvalitnej konkurencii nakoniec obsadili prvé miesto do 60kg Sára Pukajová a nad 60kg Monika Lavorová. Víťazkám gratulujeme a želáme veľa úspechov na stredoslovenskej oblasti súťaže v pretláčaní pravou rukou.

     • EXKURZIA NA OAIM

      Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne sa dňa 7. februára 2023 stalo odbornou a formačnou platformou pre poslucháčov prvého ročníka externého štúdia na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne. Úvodný exkurz o danom oddelení, jeho organizácii, fungovaní, kompetenciách, realizovaných špecializovaných výkonoch, ako aj o jeho personálnom obsadení, kapacitách a materiálno-technickom vybavení nám sprostredkovala vedúca sestra oddelenia, pani Mgr. Oľga Pilková.

     • TRIEDIME AJ BIOODPAD

      Veľké množstvo odpadu, ktorý tvoríme, je biologicky rozložiteľný odpad, ktorý nepatrí do koša na komunálny odpad, ale do hnedých košov na bioodpad. Takéto koše pribudli aj v našej škole. Sú umiestnené na chodbách na každom poschodí. Do koša môžete vkladať šupky z ovocia, zvyšky zeleniny a ovocia, škrupiny z orechov, usadeniny z kávy a čajové vrecúška. Do koša nemôžete vkladať zvyšky desiaty a mäsové produkty. Desiatu, ktorú nezjete, môžete odovzdať pani kuchárke v jedálni.Tešíme sa, že aj naša škola sa stáva stále viac ekologickou :) .

     • POĎAKOVANIE ZA ZBIERKU

      Touto cestou chcem vyjadriť poďakovanie všetkým študentom a zamestnancom školy, ktorí sa zapojili do zbierky oblečenia a materiálnych vecí pre klientov OZ Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom. Poďakovanie patrí aj pánovi Rastislavovi Kubalovi, ktorý opakovane zabezpečuje odvoz vyzbieraných vecí z našej školy, či už do Kláštora pod Znievom alebo do Rožňavy.

     • P O Ď A K O V A N I E

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky na pomoc Ukrajine. Za rekordné tri dni sme naplnili viac ako obrovskú krabicu dlhohoriacich sviečok. Dnes sú už na ceste k ukrajinským ľuďom, ktorí ostali bez svetla, tepla, bez energií... Nech svetlo každej sviečky im prinesie aj náš pozdrav spolupatričnosti, vieru v skoré víťazstvo, mier a slobodu. Aj my im ĎAKUJEME, lebo BOJUJÚ AJ ZA NÁS.

     • AKO SA STAŤ PROFESIONÁLNYM VOJAKOM?

      1.februára 2023 nás navštívili príslušníci ozbrojených síl 2. Mechanizovaného práporu v Martine. Ochutnali sme niečo zo sveta ozbrojených síl, ale aj sa dozvedeli, ako sa stať profesionálnym vojakom. Mali sme prednášku s veľmi príjemnými ľuďmi, ktorí pracujú ako vojaci Slovenskej republiky. Dostali sme možnosť dozvedieť sa viac o ich práci aj o prijímacích skúškach pre výkon tohto povolania. Myslím si, že mnoho z nás to oslovilo, pretože sme mali možnosť rozobrať a následne poskladať zbrane, vyskúšať si výzbroj, dozvedieť sa mnoho odpovedí na naše otázky... Taktiež sme besedovali s bývalým absolventom našej školy Bc. Marekom Chlpíkom, ktorý po maturite vstúpil do armády a dnes pracuje ako vojenský zdravotník v NsP v Dolnom Kubíne. Momentálne si svoju kvalifikáciu zvyšuje na magisterskom štúdiu v odbore ošetrovateľstvo. Bolo to naozaj veľmi zaujímavé a všetci sme určite veľmi vďační,

     • PREPOJENIE VEDOMOSTÍ S PRAXOU

      V utorok 31.1. sme ukončili prax zaujímavou prednáškou na príjmovej chirurgickej ambulancii v Dolnom Kubine . Zdravotný brat nám ukázal a vysvetlil ako správne pripraviť preväzový stolík na malý chirurgický zákrok a čo všetko musí obsahovať. Vďaka tejto prednáške sme si zopakovali naše vedomosti, ale aj sme sa dozvedeli mnoho nových veci , ktoré využijeme v našej budúcej profesii. Bolo to veľmi zaujímavé a ďakujeme pani učiteľke Lívii Záhorovej, že sme sa mohli zúčastniť tejto exkurzie, ktorá obohatila každého z nás.

     • EXKURZIA NA ODDELENÍ PATOLÓGIE

      Dnes nám naša triedna pani učiteľka sprostredkovala exkurziu na oddelení, ktoré je pre mnohých ľudí postrachom - oddelení patológie.

      Pán primár nás ochotne sprevádzal a ubezpečil, že pitvy sa na dolnokubínskej nemocnici už dávno nevykonávajú. Na oddelení sa analyzujú histologické a cytologické vzorky od žijúcich pacientov: vzorky kože, tkanív, výterov, sterov, punkcií, operačných materiálov a podobne. Vykonávajú sa tu aj tzv. peroperačné biopsie, kedy v priebehu operácie, za 20-30 minút, hlásia diagnózu operatérovi, ktorý potom prispôsobí ďalší operačný postup.Na podložných sklíčkach sme si pod mikroskopom mali možnosť pozrieť benígne aj malígne vzorky.Odobratý materiál sa na oddelení skladuje dva mesiace pre prípad, ak by ho lekár potreboval spätne zanalyzovať.

  • Partneri

   • asociácia stredných zdravotníckych škôl SR
  • ŠETRÍME ENERGIE !!!

   • ZRIAĎOVATEĽ

   • SLEDUJTE NÁS

   •    

   • ČASOPIS UZLÍK

   • DofE

   • Program DofE vám s radosťou sprostredkujeme aj na našej škole.

    V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte:

    Mgr. Margita Snováková, kabinet č. 323 - snovakova@szsdk.sk
    PhDr. Silvia Rovná PhD., zástupkyňa riaditeľa - rovna@szsdk.sk

   • PSYCHOLOGICKÁ POMOC

   • ORAVSKÁ POMOC

   •  
   • ČASOPIS KAM PO STREDNEJ

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje