• USPOR ENERGIU - CHRÁŇ PLANÉTU!

• Viem, že aj ty v poslednom čase počúvaš z každej strany o energetickej kríze. Vedel si, že ušetriť vieš len stiahnutím ventilu na radiátore alebo obmedzením používania rýchlo-varnej kanvice? V každej triede sa už onedlho objavia plagáty, ktoré ti prinesú viac podobných typov na rýchlu úsporu energie! Pridaj sa k nám a malými krokmi šetri viac energie nie len v škole ale aj u seba doma.

Mgr. Lívia Záhorová a Mgr. Petra Karcolová

koordinátorky environmentálnej výchovy

• ENVIRO ZÁBAVNOU FORMOU

• V týchto dňoch na našej škole v rámci environmentálnej výchovy prebieha projekt o znížení spotreby energií a závislosti od fosílnych palív. Naši študenti z 3.A,  Rebeka Kormaňáková, Patrícia Šimurdová, Laura Kojdiaková a Andrej Hurťák si pre žiakov našej školy pripravili zaujímavú prezentáciu na tému šetrenia energií a kvíz prostredníctvom ktorého si na záver študenti mohli preveriť a upevniť svoje  získané vedomosti.

Pre žiakov 3.A to bola veľmi zaujímavá skúsenosť, čoho dôkazom sú aj ich pocity po prednáškach: „ Spočiatku sme mali z prednášania vopred neznámej témy veľký rešpekt, nevedeli sme, čo môžeme očakávať a či budú mať žiaci o naše prezentovanie záujem. Časom sme zistili, že rozprávanie o environmentálnych témach práve nami, rovesníkmi a rovnako žiakmi, vzbudilo záujem a žiakom záleží na šetrení energií a budúcnosti našej planéty. Ďakujeme za poskytnutú príležitosť robiť aspoň menšiu osvetu a veríme, že naša prezentácia a rady žiakom pomôžu.“

Žiakom našej školy sa ich projekt veľmi páčil, čoho dôkazom sú aj ich reakcie:
        „Páčilo sa nám prevedenie tejto hodiny a aj kvíz na záver, ktorý  slúžil na zopakovanie nadobudnutých informácií.. Dozvedeli sme sa veľmi veľa nových informácií a tretiakom ďakujeme.“ 1.A

„Vďaka tretiakom sme sa dozvedeli kopec nových informácií, ktoré nám môžu zlepšiť kvalitu života a naučili nás, ako máme šetriť. Veľmi im ďakujeme za túto skúsenosť.“ 2.B

„ Rady o tom ako ušetriť, fungovať a odľahčiť zemeguľu sú nielen na to, aby sme o nich z každej strany počúvali, ale i na to, aby sme ich vedeli aj prakticky využiť. Radiátory na trojku, päsť do práčky, chladničku umiestniť ďaleko od tepelného zdroja, zohriať len toľko vody,  koľko využijeme a rôzne iné rady nám tretiaci odprezentovali veľmi zaujímavou formou. Sú to cenné rady do domácnosti, no aj do každodenného fungovania kdekoľvek. Na konci si overili či sme pozorne počúvali a zobrali si niečo k srdcu. Keďže víťazný tím si ako odmenu z kvízu odniesol ekologické vrecúška, všetci sme boli spokojní a ďakujeme.“ 2.A

Tretiakom ďakujeme za ochotu, kreativitu a čas, ktorý venujú podpore enviro vzdelávania svojich spolužiakov.

Koordinátorky environmentálnej výchovy: Mgr. Lívia Záhorová a Mgr. Petra Karcolová.