• OKRESNÉ KOLO VO FLORBALE ŽIAČOK SŠ

• Vo štvrtok 3.11.2022 sme sa zúčastnili florbalového turnaja dievčat na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne. Na túto aktivitu nás pripravil pán učiteľ Takáč. Pri vstupe do telocvične nás trocha premohol stres, všetky dievčatá vyzerali tak, že sú odhodlané vyhrať. Aj napriek tomu sme sa však nevzdali. Nemuseli sme byť natrenované alebo profesionálne florbalistky, hlavné bolo, že nám veril náš tréner a vďaka tomu sme si vybojovali krásne 2. miesto v tomto súboji. Ďakujem pánovi učiteľovi Takačovi a tiež celému tímu, že sme sa navzájom podporovali a pomáhali si.

• NAŠE ZÁLOŽKY

• Opäť sme sa zapojili  už do 11. ročníka celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy na tému: Najlepší fantasy príbeh podľa mňa vyzerá takto...

Podarilo sa vytvoriť 149 záložiek, vytvorili ich žiaci z 1.A. - 27 kusov, 1.B. – 27 kusov, 2.A.  – 29 kusov, 2.B. – 31 kusov, 3.A. – 24 kusov, 3.B. – 11 kusov.  Naši žiaci vyrobili nápadité a pestré záložky, ktoré sme poslali žiakom z partnerskej školy, ktorou je tento rok SZŠ v Žiline. Verím, že aj toto podujatie podnetí trvalý vzťah ku knihám a školskej knižnici. Vďaka vyrobenej záložke mohli žiaci získať uznanie za svoju usilovnú prácu. Chcem poďakovať a pochváliť žiakov, že majú pozitívny vzťah ku knihám, ale zároveň oceňujem ich kreativitu. Záložky určite potešia žiakov z našej partnerskej školy. Veľké ďakujem Mgr. Jana Lissová