• KOMPLET VÝSLEDKY TALENTY 2016

• Prehľad ocenených žiakov si nájdete tu: Výsledky_2016

Absolútnym víťazom Talentvej súťaži sa stal v kategorii športová činnosť:

Oliver Zemenčík zo 4.A - Street Workout.

Jeho video si môžete ešte raz vychutnať tu: VIDEO

Ak máte záujem o akékoľvek informácie, nájdete ich v Ebooku:

"Ako zmeniť svoje telo za 30 dní"

Pre záujem píšte na : szsdolnykubin@gmail.com

Víťazovi srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v rozvíjaní talentu.

Ostatné výsledky budú čoskoro zverejnené spolu s fotkami.

• Študentský štvorboj 2016 - Dečín

V dňoch 9.-11.11.2016 sme sa zúčastnili v rámci projektu súťaže v študentskom štvorboji medzi školami na medzinárodnej úrovni v našej partnerskej škole SZŠ Děčín.

Zúčastnili sa: Čajková Adela, Valčičák Ondrej, II.A, Grobarčíková Nikola, Šangalová Rebeka ,II.B, Zavoďančík Adam, Parišková Dominika, III.A, Borončová Sára, Chovanec Ján III.B.

Do Děčína sme cestovali v stredu 9. 11. 2016. Po dlhej 9- hodinovej ceste nás v Děčíne privítala p. zástupkyňa Mgr. Iva Lišková a PhDr. Pavla Turková. Ubytovali sme sa v peknom športovom objekte a dali si chutnú večeru.

Na druhý deň sme ráno po raňajkách vyrazili za doprovodu p. riaditeľky Mgr. M. Černej a p. zástupkyne na súťaž. Prvá disciplína bol volejbal. Tam sa nám darilo a vyhrali sme 2:0. Druhá disciplína boli šípky a to už tak dobre nedopadlo. Takže po dvoch disciplínach bolo skóre 1:1.

Z telocvične sme sa presunuli do budovy školy / majú to teda dosť ďaleko/ a po občerstvení súťaž pokračovala. V anglickom jazyku sme excelovali a skóre zvýšili na 2:1.

No a nasledovala posledná disciplína – piškvorky. Túto disciplínu vyhrali dečínčania a tak konečné skóre bolo opäť 2:2 – tak ako minulý rok u nás.

Pani riaditeľka odovzdala každému účastníkovi účastnícky list a súťažiaci si medzi sebou vymenili malé upomienkové predmety.

Nasledovala prehliadka školy – veľmi sa nám ich priestory páčili.

Po obede sme mali naplánovanú prehliadku dečínskeho zámku. Sprevádzal nás žiak druhého ročníka SZŠ. Zámok je krásny, so zaujímavou históriou  a údajne je najnavštevovanejší v Čechách.

Na spoločnej večeri sme okrem večere zjedli aj výbornú tortu pri príležitosti 5. výročia našej vzájomnej spolupráce.

V piatok ráno sme sa vydali na cestu domov a v popoludňajších hodinách sme šťastne dorazili na Oravu.

Náš 3-dňový pobyt bol náročný, ale plný zážitkov a spomienok.

Tešíme sa sa ďalšie stretnutie,

Ped. dozor: PaedDr. P. Takáč, Mgr. E. Balková

KUK NA FOTOALBUM

• Svetový deň predčasne narodených detí

• 17. november

Svetový deň predčasne narodených detí

World Prematurity Day
            Zapojili sme sa do tejto akcie nosením purpurovej stužky a od 11.11 - 17. 11 je týždeň výchovy k manželstvu a rodičovstvu.

Kľúčové fakty:

• Každý rok sa rodí asi 15 miliónov detí predčasne (t.j. pred 37. Ukončeným týždňom tehotenstva)
            • Asi jeden milión detí kvôli komplikáciám súvisiacim s predčasným narodením každý rok zomiera
            • Až 75% z nich by mohlo byť zachránených, ak by boli k dispozícii adekvátne zdravotnícke služby a vybavenie
            • Predčasne sa rodí 5% až 18% detí. Závisí to od vyspelosti tej ktorej krajiny (na Slovensku je to 8% detí)

Viac info aj tu.

• AKCIE v mesiaci November

• AKCIE V MESIACI NOVEMBER:

Študentský štvorboj -  9. - 11. novembra v partnerskej škole SZŠ Děčín (8 žiakov z 2. a 3. ročníka)

1/4 ročná klasifikačná rada - 14.11. vyhodnotenie výsledkov jednotlivých tried za 1/4 ročné obdobie školského roka

Filmové predstavenie: 14. 11. v MsKS D. Kubín od 8:00 hod. ABSOLVENTI /Sloboda nie je zadarmo, stretnutie s vyučujúcimi o 7:45 hod. pred budovou MsKS (všetky triedy), viac info TU.

Burza povolaní a práce - 15. 11. v MsKS Dolný Kubín - prezentácia našej školy pre žiakov a rodičov okresu D. Kubín.

TALENTY 2016 - ZMENA  !!! 23.11.!!! - o 11:30 hod. - telocvičňa školy - 3. ročník celoškolskej súťažnej prezentácie žiakov.

ŠTÁTNY SVIATOK - 17. 11. Deň boja za slobodu a demokraciu (Deň študentstva)

Ďalší program bude priebežne aktualizovaný a zvrejnený. Zmena programu vyhradená.

• BURZA povolaní 2016

• Prezentácia našej školy pre uchádzačov o štúdium na našej škole sa v najbližších dňoch bude konať na Burzách povolaní:

05. 10. 2016 na námestí v Námestove v poobednajších hodinách.

11. 10. 2016 v Dome kultúry v Trstenej v doobednajších hodinách.

15. 11. 2016 v MsKS v Dolnom Kubíne v doobednajších hodinách.

FOTOGALÉRIA Z TÝCHTO PODUJATÍ:

• KNIŽNICA

• KNIŽNICA v šk.r. 2016/2017 otvorená:

Pondelok     09:00 – 11:30

Utorok        12:30 – 13:30

V stredu je možné navštíviť knižnicu počas prestávok.

Zodpovedná: Mgr. Katarína Ružičková

• VIDMO 2016

• Dňa 7.10.2016 o 11:30 hod sa v MsKS Dolný Kubín uskutoční medzinárodný festival horských a adrenalínových filmov, ktoré sú súčasťou environmentálnej výchovy. Toto podujatie je pripravené pre všetkých žiakov I. a II. ročníka, ktorí sa v tento deň budú učiť do 11:00 hodiny. Vstupné 1,-€ je hradené z prostriedkov rodičovského združenia. Program festivalu nájdete TU

• Plenárne a rodičovské združenie

• Srdečne pozývame všetkých rodičov na plenárne a rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční

dňa 13.10.2016 o 14:30 hod. v budove školy.

1. Plenárne stretnutie s riaditeľom školy.

2. Rodičovské stretnutie s triednym učiteľom v triede.

Ďakujeme za prijatie pozvania a osobnú účasť na tomto podujatí.

• IMATRIKULAČNÝ VEČIEROK

• 29.9.2016 o 12:30 sa v telocvični školy uskutoční Imatrikulačný večierok
            v RETRO-štýle 80.-tych a 90.-tych rokov.
            Všetci ste srdečne vítaní - osobitne žiaci prvých ročníkov!

• Otvorenie nového školského roka

• Slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční 5. 9. 2016 o 8:00 hod. v priestoroch školy.

Všetci ste srdečne vítaní, predovšetkým žiaci prvých ročníkov.