• Deň boja proti rakovine

• Z príležitosti "Dňa narcisov" bude 15. apríla 2011 zapojená do verejnej zbierky aj naša škola v meste Dolný Kubín. Túto aktivitu budú organizovať žiaci 3.B a 4.B triedy spolu s vyučujúcimi. Viac info.

• Enviro projekt

• V položke ENVIROPROJEKT pribudli ENVIRO - SÚŤAŽE!!!

Naša škola sa od II. polroka zapája do projektu recyklácie odpadov. Všetci žiaci aj zamestnanci školy sa budú usilovať, separovať odpady a tým pomôcť pri recyklácii a následnej obnove nášho životného prostredia. Viac info: nástenka pri zborovni, plagáty na chodbách a tiež na školskej internetovej stránke v položke Enviroprojekt.

• Prijímacie skúšky - večerné štúdium

• Odbory pre školský rok 2011/2012 budú podľa zákona schválené Žilinským samosprávnym krajom do konca apríla 2011. Následne budú zverejnené odbory, kritériá prijímacích skúšok, formy prihlášok a termíny podania prihlášok. Všetky potrebné informácie budú zverejnené na tejto internetovej stránke začiatkom mája. Uzavretie podávania prihlášok bude stanovené do konca mája.

• 2% dane pre rodičovské združenie

• V tomto období aj Vy, vážení  rodičia a priatelia našej školy, máte možnosť podporiť našu školu, študentov v ich príprave na náročné, ale nenahraditeľné povolanie.

Poukázaním 2% zo svojej dane preukážete škole obrovskú pomoc. Tlačivo na poukázanie dane.

Pevne veríme, že  zvážite túto formu pomoci, za čo Vám vopred úprimne ĎAKUJEME.

• 1. APRÍL :-) ŠPORTOVO - ZÁBAVNÝ DEŇ

• ŽŠR organizuje na 1. apríla Športovo-zábavný deň so začiatkom od 10:20 hod. v teločvični školy.

PROGRAM:

1. Nástup tried, privítanie

2. Správna strela - hody na kôš

3.Chudnúť sa nevypláca - preťahovanie lanom

4. Sila kolektívu

5. Vyhodnotenie, odovzdanie ceny

6. Záver

• 25. marec - Deň počatého dieťaťa

• Aj tento rok sa naša škola zapája do projektu "25. marec – Deň počatého dieťaťa". Svoju účasť na tomto projekte môžete prejaviť nosením bielej stužky v týždni od 21. až do 25. marca. Ďakujeme za účasť na tejto kampani.Viac info.

• EČ a PFIČ MATURITNÁ SKÚŠKA

• Riadny termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2010/2011 sa uskutoční v dňoch:
            15. marca 2011 - v predmetoch slovenský jazyk a literatúra,
            16. marca 2011 - v predmetoch anglický jazyk, nemecký jazyk,
            Náhradný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v dňoch 14. apríla – 19. apríla 2011.

• Týždeň farieb

•

Žiacka školská rada chce celý tento týždeň spestriť na našej škole svoje prostredie tým, že v každý deň sa všetci ľudia našej školy "vyladia" na určenú farbu:  Pondelok: Fialová, Utorok: Červená, Streda: Žltá, Štvrtok: Modrá, Piatok: Čierna/Biela.

• Jarné prázdniny

• Jarné prázdniny budú v týždni od 14. do 18. februára 2011. Všetkým žiakom prajeme príjemný relax :-)

• Lyžiarsky kurz

• FOTO z LYŽIARSKEHO KURZU

Lyžiarsky kurz sa uskutoční v lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa v dňoch 7. až 11. februára 2011. Vedúci kurzu je Mgr. M. Takáč. Lyžiarsky inštruktori: Mgr. Šutý, Mgr. Bušová (ŠTV-PIA), Mgr. Hanková (PON-STR), PhDr. Rovná(PO, UT, ST, PI), Mgr. Chomisteková (ŠTV).

Odchod autobusu bude každý deň o: 8:00 - školský internát, 8:15 - SAD nástupište, 8:20 - SAD zastávka na Bysterci.

Náklady na lyžiarsky kurz: Skipas 5,-€/deň - žiak, dopravu a úschovné lyží - škola.

Žiaci prvých ročníkov, ktorí sa nezúčastnia lyžiarskeho kurzu budú mať vyučovanie v škole podľa upraveného rozvrhu.

• Polročné vysvedčenie

• Odovzdávanie polročného vysvedčenia bude 28. 1. 2011 (Piatok) po 5 hodine. Známky zaokrúhlené na vysvedčení si všetci žiaci a rodičia môžu pozrieť v elektronickej žiackej knižke.

• Uzavretie klasifikácie za I. polrok

• Termín uzatvorenia známok na polročnom vysvedčení je 21. január 2011 (Piatok).  Klasifikačná porada bude 24. januára 2011.

Termín odovzdávania polročných vysvedčení je 28. január 2011. Polročné prázdniny sú  31. januára 2011 (Pondelok). Nástup do školy bude 1. februára 2011 (Utorok).

• UPOZORNENIE Z KNIŽNICE !!!

• Prosím všetkých  žiakov o dodržiavanie termínu požičiavania kníh z knižnice. V prípade neskorého odovzdania bude žiak sankcionovaný poplatkom z omeškania. S pozdravom vedúca knižnice Mgr. K. Ružičková.

• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny začínajú vo štvrtok 23. 12. 2010 a končia 7. 1. 2011. Do školy sa nastupuje v pondelok 10. 1. 2011.

22. 12. 2010 o 10:15 hod. bude v telocvični spoločná Vianočná besiedka. Preto vyučovanie v tento deň bude do 10:00 hod. Všetkým prajeme príjemné prežitie sviatkov a úspešný nástup do nového kalendárneho roka 2011.

• Červené stužky

• Od 29. 11. (Po) do 3. 12. (Pia) sa naša škola zapája do celoslovenskej akcie "Červené stužky." Podpora tejto aktivity sa prejavuje nosením červenej stužky. Viac info.

• Kariérové poradenstvo

• Pre žiakov štvrtých ročníkov bolo 29. 11. 2010 počas celého vyučovania organizované Kariérové poradenstvo.  Obsah tohoto poradenstva bol zameraný na zisťovanie vlastnej profesijnej orientácie.  Toto poudjatie bolo organizované dolnokubínskym Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Ďakujeme za organizáciu.