• Zájazd do Viedne

• Zájazd pre vybraných žiakov a učiteľov školy sa uskutoční 6. 12. 2012. Organizátorom zájazdu je Mgr. Bušová.

• !!! SÚŤAŽ !!! maturitných tried... :-)

• Milí študenti, pripravili sme pre vás súťaž o najsympatickejšiu maturitnú triedu.

Hrá sa o ceny, ktoré vám spríjemnia chvíle rozlúčky so strednou školou. Ťahákom je splav Oravy na raftoch, výroba maturitného tabla či sud piva.

Doteraz sa do súťaže prihlásilo deväť kolektívov. Hlasovať za nich môžete prostredníctvom kupónov, ktoré až do konca novembra nájdete na titulnej strane týždenníka MY Oravské noviny. Najsympatickejšou maturitnou triedou sa sa stane kolektív s najvyšším počtom hlasov. Ceny sú však pripravené aj pre ďalšie tri.

O vaše hlasy sa uchádzajú:

4. S z Gymnázia Tvrdošín, Oktáva A z Gymnázia Tvrdošín, Oktáva A z Gymnázia m. Hattatu v Trstenej, 2. N zo Strednej odbornej školy, v Námestove, 4. C z Gymnázia A. Bernoláka v Námestove, 4. G z Gymnázia A. Bernoláka v Námestove, 4. P zo SSOŠP podnikania Educo Slanická osada, Námestovo, 4. M. zo SOŠ Námestovo, Manažment regionálneho cestovného ruchu, 4. C z Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

Lacnejšie kupóny získate aj v redakciách v Tvrdošíne a Dolnom Kubíne.

Ak sa ešte chcete prihlásiť, pošlite na e-mail sefredaktor.ts@petitpress.sk fotografiu kolektívu, krátky text a tel. kontakt na prihlasovateľa.

• Burza povolaní v Dolnom Kubíne

• Dňa 14.11. 2012 sa naša škola zúčastní podujatia "Burza povolaní 2012" v Dolnom Kubíne. Všetci záujemcovia o štúdium na našej škole sa môžu pristaviť a informovať o podmienkach prijatia a štúdia pri našom prezentačnom stanovišti.

• Imatrikulačný večierok

• Žiaci druhého ročníka pozývajú všetkých (špeciálne žiakov prvých ročníkov) na Imatrikulačný (bažantský večierok), ktorý sa uskutoční 21. 11. 2012 od 13:00 hod. v telocvični školy. Všetci ste srdečne vítaní. plagát

! FOTO Z AKCIE nájdete na školskom serveri !

• Obvodné kolo Florbal

• Naši žiaci sa zúčastnili obvodného kola vo Florbale pod vedením Mgr. M. Takáča. Za reprezentáciu školy a vybojované 4. miesto im chceme poďakovať a pogratulovať k úspechu. Na budúce to už bude umiestnenie v prvej trojke :-). INFO

• Hrou proti AIDS

• 30. 10. 2012 sa uskutoční v telocvični školy vzdelávacie stretnutie pre žiakov prvých a druhých ročníkov, kde sa hravou formou môžu dozvedieť o problematike tejto zákernej choroby. Program pripravila MUDr. Vasiľová. Organizácia vyučovania pre žiakov našej školy bude nasledovná:  od 9:30 do 11:00 hod. bude pripravený program pre žiakov II. ročníkov, od 11:30 do 13:00 hod bude pripravený program pre žiakov I. ročníkov.

• RECYKLO HRY - skvelé ceny za odpad :-)

• Naša škola sa už dlhšie zapája do environmentálneho programu - recyklovania elektroodpadu. Ako dôkaz našej aktivity sa nám podarilo na základe vyzbieraného odpadu získať pre našu školu notebook. Tiež sme boli ocennení diplomom ako jedna z najaktívnejších škôla z 1044 škôl na Slovensku. Veríme, že aj tento rok sa nájdu šikovní žiaci resp. ktokoľvek, komu nie je ľahostajný elektro odpad vo svojej domácnosti alebo okolí a donesie ho do školy na recyklovanie. Viac o tomto projekte. A ocenenie našej školy. Koordinátor projektu: PhDr. A. Jarabáková

• OZNAM ŠKOLSKEJ KNIŽNICE

• Školská knižnica je otvorená: Streda: 12:30 - 13:30,  Štvrtok: 11:00 - 12:30,  Piatok: 08:20 - 09:30

Nové knihy, ktoré si môžete zapožičať v knižnici nájdete TU.

• Hrou proti AIDS

• Aktivita - Hrou proti AIDS sa uskutoční 5. 12. 2012  v telocvični školy pre žiakov tretích ročníkov, kde sa hravou formou môžu dozvedieť o problematike tejto zákernej choroby. Program pripravila MUDr. Vasiľová. Organizácia vyučovania pre žiakov tretích ročníkov bude nasledovná:  od 9:30 do 11:00 hod. bude pripravený program pre žiakov 3.A, od 11:30 do 13:00 hod bude pripravený program pre žiakov III. B.

• Cvičenie na ochranu života a zdravia

• Dňa 24. 10. 2012 bude škola organizovať pre všetkých žiakov prvého aj druhého ročníka povinné branné cvičenie. Cvičenie je zamerané  na: Ochranu človeka a prírody, civilná ochrana obyvateľstva, streľba, zvyšovanie fyzickej zdatnosti a  všestranej pripravenosti.

Začiatok bude o 7:40 hod. v škole v triedach o 8:00 hod. odchod zo školy na trasu:  Brezovec - Krnáč - sv. Vendelín - Srňacie - DK návrat cca 12:30 hod. Dozor: I. A - PhDr. Rovná, I.B - Mgr. Takáč, II.A - PhDr. Jarabáková, II.B - PhDr. Košarišťanová

• DOD - Deň otvorených dverí

• Deň otvorených dverí bude 19. 10. 2012 v priestoroch našej školy od 7:30 do 14:30. Pre všetkých záujemcov je pripravený zaujímavý program. Všetci ste srdečne vítaní.

• Burza povolaní 2012 v Trstenej

• Dňa 16.10. 2012 sa naša škola zúčastní podujatia "Burza povolaní 2012" v Trstenej. Všetci záujemcovia o štúdium na našej škole sa môžu pristaviť a informovať o podmienkach prijatia a štúdia pri našom prezentačnom stanovišti.

• Plenárne a rodičovské združenie

• Dňa 12.10. 2012 sa o 14:30 hod. uskutoční plenárne združenie rodičov a riaditeľa školy, a po jeho skončení od 15:00 hod. sa uskutočnia rodičovské združenia v rámci tried. Všetci rodičia ste srdečne vítaný - osobitne rodičia žiakov prvých ročníkov.

• Exkurzia Human Body Bratislava

• Dňa 5.10. 2012 sa naša škola zúčastní odbornej exkurzie Human Body v Bratislave. Akcie sa zúčastnia všetci prihlásení žiaci a pedagogický dozor. Odchody autobusov a nástupné/výstupné miesta si žiaci dohodnú zo svojimi triednymi do štvrtka 4.10. 2012. Poplatok na cestovné a vstupenku je 10 €. Odchod autobusov z Dolného Kubína je naplánovaný o 7:00 hod. príchod do Dolného Kubína o 18:00 hod. Viac info o výstave. TU