• Burza informácií stredných škôl

• Dňa 17. 9. 2014 sa v Námestove uskutočnila Burza informácií stredných škôl. Našu školu aktívne prezentovala výchovná poradkyňa PaedDr. Regina Adamcová spolu so študentkami školy. Bližšie informácie ohľadne štúdia na našej škole môžete adresovať priamo na email výchvnej poradkyne: regina@centrum.sk

• Ponuka vzdelávacích poukazov (krúžkov)

• Zoznam vzdelávacích poukazov (krúžkov), ktoré naša škola ponúka v tomto školskom roku nájdete tu: KRÚŽKY

Termín odovzdania podpísaného vzdelávacieho poukazu škole je 22. 9. 2014

Vzdelávací poukaz slúži na financovanie záujmového vzdelávania poskytovaného školami a školskými zariadeniami. Vzdelávací poukaz predstavuje ročný príspevok štátu na záujmové vzdelávanie pre jedného žiaka školy. Hodnota vzdelávacieho poukazu pre rok 2014 je 29,30 €/rok.

Ďakujeme za vaše rozhodnutie si uplatniť vzdelávaci poukaz na našej škole.

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE NOVÉHO ŠKOLSKÉHO ROKA

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2014/2015 sa uskutoční 2. 9. 2014 o 8:00  hod. v telocvični školy. Po slávnostnom otvorení sa žiaci presunú do svojich tried,  kde dostanú potrebné informácie a žiaci prvých ročníkov dostanú učebnice (prineste si tašky).

• NAJLEPŠÍ ŽIACI A UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA

• Slávnostné ukončenie a vyhodnotenie školského roka sa uskutočnilo 27. 6. 2014 v telocvični školy.  V krátkom príhovore p. riaditeľ zhodnotil uplynulý školský rok a zároveň ocenil najlepších žiakov, ktorí okrem riaditeľskej pochvaly získali darčekovú poukážku na nákup v hypermarkete. Viac info na fotkách v albume: Koniec škol. roka

Ďakujeme všetkým žiakom za uplynulý školský rok a prajeme pokojné a relaxom naplnené prázdniny.

• Súťaž  "Zdravie a my"
          • Súťaž "Zdravie a my"

• Celoškolská súťaž v prvej pomoci pre žiakov II. a III. ročníka sa uskutoční 24. 6. 2014. Žiaci I. ročníkov budú zapojení do súťaže ako figuranti. Všetci ste srdečne vítaný.

• Súťaž ČR - SR

• V rámci výmenného pobytu žiakov partnerskej školy z Děčína usporiadala naša škola 11. 6. 2014 zábavno-vedomostnú súťaž "Veni, Vidi, Vici !" Akcia sa podarila na jedničku a oba súťažné tábory predviedli svoje vedomosti v oblasti anatómie ľudského tela. FOTO

• Výsledky PF EČ MS

• Žiaci štvrtých ročníkov si môžu pozrieť aktuálne výsledky PF EČ MS po prihlásení sa do elektronickej žiackej knižky.

• Liga proti rakovine 2014 = 3237,56,-€

• Dňa 11. 4. 2014 sa žiaci tretích ročníkov našej školy zúčastnili  zbierky Liga proti rakovine v Dolnom Kubíne.

Celková vyzbieraná suma: 3237,56 eur.

Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k danej akcii.

• SÚŤAŽ V POSKYTOVANÍ  PRVEJ POMOCI
          • SÚŤAŽ V POSKYTOVANÍ PRVEJ POMOCI

• V dňoch 1. 4. 2014 – 2. 4. 2014 sme úspešne reprezentovali našu školu na medzinárodnej súťaži v poskytovaní prvej pomoci v SZŠ v Děčíne, v našej družobnej škole. Súťažilo 7 družstiev z Usteckého kraja. Náš tím tvorili žiačky z III. B: R. Kureková, A. Kureková, E. Straková a J. Kozaňáková. Umiestnili sme sa na 1. mieste. 2. miesto získali žiaci zo SZŠ v Děčíne a 3. miesto SZŠ v Ústí nad Labem. Naša družobná škola sa postarala o pekné privítanie, ubytovanie aj pohostenie. Cítili sme sa príjemne a odchádzali sme obohatené o nové skúsenosti a zážitky. Chceli by sme sa poďakovať pánovi riaditeľovi PaedDr. P. Takáčovi, ktorý nám umožnil zúčastniť sa takejto súťaže a pani PhDr. A. Mazúrovej, ktorá nás na súťaž pripravovala a spolu s nami aj na súťaž cestovala. Viac info aj na: www.szsdecin.cz

R. Kureková, J. Kozaňáková, 3.B

• 5. a 8. miesto na II. celoslovenskej konferencie žiakov SZŠ

• Dňa 25.03.2014 sa uskutočnila II. celoslovenská konferencia žiakov v odbore zdravotnícky asistent. Našu školu reprezentovali dve družstvá.

Žiaci 4. A - K. Tomašáková a K. Záhorová s témou: Ošetrovateľská starostlivosť o pacienta s CHOBPCH. Ich príspevok sa umiestnil na 8. mieste.

Žiaci 4.B - M. Litváková, M. Maťusová A. Pilarčíková s témou: Vplyv fajčenia na choroby dýchacích ciest. Ich príspevok sa umiestnil na 5. mieste

Odborná komisia zložená zo siedmich pedagógov SZŠ hodnotila jednotlivé prezentácie podľa nasledujúcich kritérií:

1. úplnosť a obsažnosť témy (gramatika a štylistika),
            2. technické spracovanie,
            3. estetické kritéria,
            4. bibliografia,
            5. vlastná prezentácia.

Kompletné výsledky: HODNOTENIE

Gratulujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• 1. miesto v súťaži Prvej pomoci s medzinárodnou účasťou

• Družstvo v zložení žiačok 3.B - A. Kureková, R. Kureková, J. Kozaňáková a E. Straková dosiahli výborný výsledok v Súťaži Prvej Pomoci, ktorú usporiadúvala partnerská škola SZŠ Děčín 2. apríla 2014. Ďakujeme všetkým zúčastneným za skvelú reprezentáciu školy.

• 1. apríl - SÚBOJ žiaci verzus učitelia

• „Byť fér a čestní, byť v hodoch presní. Mať úsmev na tvári, nech sa nám dnes všetkým darí! S radosťou vyhrávať, prekážky zdolávať. Dobre sa zabávať, tak si to budeme užívať!“

Zložením tohto sľubu sa začalo športovo-zábavné súperenie učitelia a žiaci na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne, ktoré zorganizovala žiacka školská rada v spolupráci so školskou knižnicou. Tohtoročný už tretí ročník sa niesol aj v duchu Týždňa slovenských knižníc /31. 3. – 6. 4. 2014/ s mottom: Knižnice pre všetkých. Pod vedením PhDr. I. Košarišťanovej a Mgr. K. Ružičkovej sa súťažilo vo floorbale, volejbale, futbale, preťahovaní lanom, šachu, scrable, pexese, stolnom tenise, aktivitách, kolkoch a hode šípkami. Mimoriadnym bodom programu bola ZUMBA. Hodnotení boli jednotlivci – víťazi každej disciplíny a absolútnym víťazom sa stala trieda 2. A, ktorá získala okrem diplomu a sladkostí výhru 30 eur do triedneho fondu. Diplomy a ceny odovzdával riaditeľ školy PaedDr. Peter Takáč. Zábava bola výborná, prispeli k nej nielen žiaci, ale aj všetci učitelia,  a tak sa niet čo diviť, že 1. aprílové podujatie sa o rok zopakuje znovu. FOTO z podujatia nájdete na školskom serveri.