• Súťaž talentov 2013

• Termín súťaže – december 2013 – presný dátum bude včas oznámený súťažiacim aj publiku.

Súťažiaci sa prihlásia do 15. novembra 2013, prihlášky odovzdajú Mgr. S. Novotnej  (zborovňa).

V prípade potreby - čisté prihlášky sú u Mgr. Novotnej. Na víťazov čakajú určite milé, pekné a lákavé odmeny.

KOMPLET PODMIENKY TU:TALENTY_2013.pdf

• Divadelné predstavenie PRAVÁ LÁSKA

• Pre všetkých žiakov denného študia je na 25. 11. 2013 pripravené (preložené z 15.11. 2013) divadelné predstavenie PRAVÁ LÁSKA. Viac info TU.

Podujatie je organizované z príležitosti Dňa študentstva (17. november). Vyučovanie pre žiakov denného štúdia je do 10:00 hod. s následným presunom do MsKS Dolný Kubín.

• Ponuka zamestnania

• Riaditeľ školy zverejnil ponuku zamestnania na pozíciu THP (technicko hospodársky pracovník). Viac info nájdete v záložke Pracovné ponuky.

• Súboj bažantov

• Súboje bažantov v ROCKOVOM štýle sa uskutočnia 12. 11. 2013 od 14:00 hod. v telocvični školy. Žiaci druhých ročníkov pozývajú všetkých na príjemnú spoločensko-športovo-kúltúrnu zábavu. Osobitne sa tešíme na žiakov prvých ročníkov.

• Jesenné prázdniny

• Jesenné prázdniny začínajú 30. 10. 2013 a končia 3. 11. 2013. Nástup do školy je 4. 11. 2013 (Pondelok). Všetkým prajeme príjemný oddych.

• Milan Jašica na 3. mieste

• 17. 10. 2013 sa naši žiaci M.Jašica, M. Sochová a M. Frčová z 3.A zúčastnili poľsko-slovenskej vedomostnej súťaže, ktorá bola realizovaná v rámci mikroprojektu  Transhraničný prienik. Realizátorom projektu bola Mestská verejná knižnica v Limanowej a slovenským partnerom  Oravská knižnica A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne. „Cieľom súťaže bolo rozšírenie vedomostí a prezentácia miest Limanowa a Dolný Kubín spolu s ich historickým kultúrnym dedičstvom, hmotným aj duchovným a kreovanie transhraničných  mestských iniciatív s prvkami edukácie a umožnenie vzniku spoločných kultúrnych produktov.“  Súťažiacimi boli študenti stredných škôl z Limanowej a Dolného Kubína.

Milan Jašica sa umiestnil na 3. mieste, ku ktorému srdečne blahoželáme.

Viac info: http://www.mbp.limanowa.pl/tp2013

• Výmenný pobyt Dečín

• V dňoch 22.09.2013- 27.09.2013 sme sa my žiaci 4.B triedy: A. Pilarčíková, D.Pajungová, K.Timeková, E.Babicová, K.Gruchalová a 4.A triedy: P.Ballek, T.Dibáková, B.Kubolková pod vedením pani profesorky Mazúrovej  a Janoľovej zúčastnili výmenného pobytu v Dečíne.

Keďže pobyt v júni sa zrušil kvôli povodniam v Dečíne, veľmi sme sa tešili na náhradný termín. Naša cesta sa začala v nedeľu ráno a skončila v piatok večer. Po príchode nás ubytovali do internátu VŠ, ktorý bol prerobený zo zámockej sýpky.  V pondelok sme si prezreli školu a nemocnicu a absolvovali sme exkurziu Dečína. V utorok sme mali prax na oddeleniach. Potom sme boli na exkurzii na dialýze a poobede sme sa vybrali do múzea skla a na menšiu túru na Panskú skalu. V stredu sme mali celodenný výlet do Litoměřic, kde sme si prezreli hospic a urobili menšie nákupy.  Vo štvrtok nás opäť čakala prax a exkurzie na pôrodníckom a hematologickom oddelení. Poobede sme si zahrali turnaj v boowlingu v športovom areáli a na večeri v reštaurácii sme zhodnotili a zakončili náš nádherný pobyt v Dečíne.

Sme radi, že sme mohli tento pobyt absolvovať. Dalo nám to veľa nových zážitkov a skúseností. V piatok ráno pri odchode nám vypadla aj slza z oka, že sa tento pekný pobyt už končí. Ešte raz ďakujeme. Foto z pobytu.

• Burza povolaní 2013 v Trstenej

• Dňa 22. 10. 2013 sa naša škola zúčastní podujatia "Burza povolaní 2013" v Trstenej. Všetci záujemcovia o štúdium na našej škole sa môžu pristaviť a informovať o podmienkach prijatia a štúdia pri našom prezentačnom stanovišti.

• Elektronická žiacka knižka

• Pre žiakov a rodičov školy je momentálne aktivovaná elektronická žiacka knižka - po prihlásení sa do svojho konta je možné priebežne kontrolovať známky za jednotlivé predmety, dochádzku a výchovné opatrenia.V prípade problémov kontaktujte administrátora web-stránky na alojs@centrum.sk

• Začiatok školského roka 2013/2014

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2013 / 2014 pre všetkých žiakov školy sa uskutoční 2. 9. 2013 (pondelok) o 8:00 hod. v telocvični školy príhovorom riaditeľa školy.

• II. kolo prijímacieho konania

• Zverejnenie rozhodnutia riaditeľa školy. Riaditeľ školy, po prerokovaní v pedagogickej rade, rozhodol, že dňa 18. 6. 2013 sa uskutoční II. kolo prijímacej skúšky na nenaplnený počet miest žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka v študijnom odbore 53 56M zdravotnícky asistent v školskom roku 2013/2014. Teším sa na stretnutie s Vami. PaedDr. Peter Takáč, riaditeľ školy

• Aktuálne INFO pre maturantov!

• Aktuálne informácie pre maturantov, ktorým sa nepodarí úspešne ukončiť štúdium maturitnou skúškou, majú možnosť túto skúšku po novelizácii zákona absolvovať už v septembri. Viac info tu: zmena maturanti

• Porovnávacie testy z predmetu ZOA

• Termíny porovnávacích testov:

07.05. 2013   IV.A, IV.B

21. 05. 2013  III.A  8,00 – 8,45 hod.

22. 05. 2013  III.B 7,40 – 8,25 hod.

Zodpovední: Mgr. Janoľová, PhDr. Mazúrová, Mgr. Balková