• Mosty k deťom - II. A a DD Istebné

• Dňa 24. 2. 2014 krúžok „Mosty k deťom a rodine“ v spolupráci so študentmi II. A a triednou profesorkou PhDr. Silviou Rovnou, pripravili pre deti z Detského domova aktivity na tému: „Poznaj ľudské telo.“ Deťom sa prednáška a pripravené hry veľmi páčili a okrem získaných vedomostí si odniesli sladkú odmenu.

• Lyžiarsky výcvik je ZRUŠENÝ !!!

• Povinný Lyžiarsky kurz pre žiakov I. ročníka sa v tomto školskom roku NEUSKUTOČNÍ z dôvodu ZLÝCH POVETERNOSTNÝCH PODMIENOK.Bližšie informácie sa žiaci dozvedia na hodinách TEV príp. u p. PaedDr. M. Takáča.

• Uzatvorenie klasifikácie I. polrok

• Známky za I. polrok v školskom roku 2013/2014 musia mať žiaci uzatvorené najneskôr 48 hodín pred klasifikačnou poradou.

Termín uzatvorenia známok 24. 1. 2014 (piatok). Klasifikačná porada 27. 1. 2014 (pondelok) o 14:00 hod.

• ŠKOLA POD PALCOM

• Mobilná aplikácia na vaše smartfóny (pre učiteľov, rodičov a žiakov škôl), ktoré používajú EduPage stránky, internetovú žiacku knižku, či elektronickú triednu knihu.

Pre rodiča:
            Pohodlne z Vášho mobilu sledujte známky, dochádzku, preberané učivo alebo domáce úlohy Vášho dieťaťa. O všetkých zmenách ste okamžite informovaní správami cez PUSH notifikácie, aj keď nemáte aplikáciu spustenú.

Pre učiteľa:
            Mobilná aplikácia Vám umožňuje priamo na hodine zadávať známky, preberané učivo, domáce úlohy či ospravedlnenky žiaka. Aplikácia funguje aj bez internetového pripojenia. Aj keď v triede nemáte internet, môžete údaje zadať, do školskej stránky sa uložia hneď ako budete online.

Hlavné funkcie: Internetová žiacka knižka, Elektronická triedna kniha, Domáce úlohy, Dochádzka, Ospravedlnenky, Rozvrh, Suplovanie, Školská galéria, Posielanie správ spolužiakom, triednemu učiteľovi alebo kolegom učiteľom,

• Riaditeľské voľno dňa 20. 12. 2013

• Riaditeľ Strednej zdravotníckej školy Dolný Kubín Vám oznamujem, že podľa § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. / Školský zákon / a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľujem riaditeľské voľno na deň 20.12.2013 z organizačných dôvodov. Zamestnanci školy sa zúčastnia odborného seminára, zameraného na plnenie úloh zákona " O ochrane osobných údajov ". S pozdravom Peter Takáč.

• Poznávací zájazd do Viedne

• Žiaci prvých a druhých ročníkov sa 2. 12. 2015 zúčastnia poznávacieho zájazdu do Viedne. Zájazd je organizovaný s cieľom rozšíriť komunikačné a interpersonálne zručnosti v rámci nemeckého jazyka. Žiaci navštívia kultúrne inštitúcie, historickú časť mesta a tematicky zameraný trh pred vianocami.

Ostatní žiaci, ktorí sa nezúčastnia výletu majú vyučovanie podľa upraveného rozvrhu.

• Národná cena kariérového poradenstva 2013

• Naša škola sa zapojila do súťaže "Národnej ceny kariérového poradenstva 2013, " kde 27. 11. 2013 v Bratislave úspešne reprezentovali našu školu PaedDr. R. Adamcová a Mgr. A. Šutý. Cieľom súťaže bolo zviditeľniť poskytované služby a oceniť dobrú prax v oblasti kariérového poradenstva v SR. Naša škola ponúka veľa aktivít, ktoré majú napomôcť žiakom pri ich odbornom aj osobnostnom raste. Do tejto súťaže naša škola zverejnila zborník aktivít zameraných na záchranu a ochranu ľudského zdravia a života pre žiakov našej školy a tiež pre žiakov MŠ, ZŠ, rodičov a iné skupiny v rámci regiónu Orava.

Príspevok prezentuje aktivitu pedagogoického zboru SZŠ v D. Kubíne, ktorá je zameraná na zlepšenie kľúčových kompetencií potrebných pre riadenie vlastnej kariéry žiakov pripravujúcich sa na povolanie v zdravotníctve, resp. v sociálnych službách. Popísanú činnosť možno charakterizovať ako službu, vzhľadoom na fakt, že prebieha počas celého školského roka a stala sa súčasťou školského vzdelávacieho programu. Aktivity sú prezentované na princípe zážitkového a skúsenostného učenia. Ich cieľom okrem zvyšovania odobornej prírpravy žiakov je aj možnosť na osvojených činnostiach zorientovať sa a osvojiť si poznatky dôležité pre voľbu vlastného profesijného zamerania. Potrebnosť služby je daná štátnym vzdelávacím programom, obohatená o špecifiká školského vzdelávacieho programu. Služba je aktuálna a je potrebná aj vzhľadom na fakt, že ponúka pre žiakov rozvoj takých zručností a kompetencií, ktoré sú závislé najmä od itrapersonálnych a interpersonálnych spôsobilostí, rozvoj ktorých je vlastne stály, meniteľný a nikdy nie trvalý. Poskytované služby pre študentov sú nad rámec štátneho vzdelávacieho programu, resp. ponúkajú alternatívu pre naplnenie cieľov vzdelávania. Ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí vytvorili a vytvárajú tieto aktivity. Prezentácia školy v Bratislave: SZS_prezent_BA_2013.pdf Spracovaný zborník aktivít: brozura.pdf

PaedDr. R. Adamcová - vých. poradca

• Červené stužky

• Naša škola sa zapojila ako každoročne do projektu "Červené stužky" kampane uskutočnenej k 1. decembru - Svetovému dňu boja proti AIDS.

Ďakujeme za podporu a účasť na tejto aktivite. Viac info: TU

PhDr. S. Rovná

• Mikulášsky benefičný koncert

• Mikulášsky benefičný koncert POMOC PRE ŠIMONKA sa uskutoční v prebehu "Súťaže telentov 2013" dňa 6. 12. 2013 v telocvični SZŠ v Dolnom Kubíne pre študentov a zamestnancov školy.

Hrať a spievať bude skupina SOVOS !

Na úvod bude premietnutá prezentácia o Šimonkovi a jeho handicape. Veríme, že všetci prispejeme svojou účasťou aj finančným príspevkom k zmierneniu jeho neľahkej životnej situácie. Viac info aj na: http://www.simonkosamardak.estranky.sk/

• Aranžovanie jesene

• Krúžok "Mosty k deťom a rodine," v mesiaci október zorganizoval spolu s deťmi z DD v Istebnom odpoludnie s témou:

"Aranžovanie jesene," do aktivít sa zapojili aj naši pedagógovia aj naši študenti. Všetkým zúčastneným ďakujem a výsledky našej tvorivosti posúďte sami: vo fotoalbume Jesenné aktivity DD a SZŠ

M. Turčinová